مقالات مبلمان و صندلی اداری
آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید

آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید

زمانی که مشغول بازی های کامپیوتری هستید بدون شک نشستن های طولانی مدت در یک حالت ثابت باعث ایجاد مشکلاتی می شود و خستگی های زیادی را به وجود می‌آورد گیمرها و کاربرهایی که به انجام بازی های کامپیوتری علاقه زیادی دارند هنگام نشستن های ثابت در معرض عوارض ثابت نشستن روی صندلی قرار می‌گیرند به خاطر همین برای جلوگیری از صدمات نیاز است یک صندلی ارگونومیک استاندارد در اختیار داشته باشند که از تکیه گاه مناسبی برخوردار باشد با گلدسیت همراه باشید تا هر آنچه باید قبل از خرید صندلی گیمینگ بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

صندلی مناسب برای استفاده از کامپیوتر

همانطور که مطلع هستید صندلی ها از تجهیزات مهم در حفظ سلامت جسمانی به حساب می آیند که انتخاب مناسب ترین آنها برای استفاده از کامپیوتر اهمیت زیادی دارد.

صندلی ها دارای انواع مختلفی می باشند که بهترین آنها برای بازی های کامپیوتری و نشستن های طولانی مدت پشت کامپیوتر صندلی های گیمینگ است.

علت آن هم این است که ارگونومی خاصی در این صندلی ها رعایت شده که برای نشستن طولانی مدت گیمرها طراحی شده است.

بنابراین برای انتخاب و خرید یک صندلی مناسب هنگام استفاده از کامپیوتر باید به نکات و موارد مهم زیادی توجه داشته باشید.

آنچه باید قبل از خرید صندلی گیمینگ بدانید

قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که صندلی گیمینگ یکی از مدل صندلی هایی می باشد که بیشتر گیمر ها و کاربرانی که به بازی های کامپیوتری علاقه زیادی دارند و ساعتها مشغول انجام این کار می باشد باید از آن استفاده کنند.

برای خرید یک صندلی گیمینگ نیاز است یک سری موارد را قبل از آنکه اقدامی برای خرید انجام دهیم در نظر داشته باشیم.

آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید عبارتند از:

 • راحتی در صندلی های گیمینگ
 • ارگونومی صندلی
 • ظاهر صندلی
 • قیمت صندلی
صندلی گیمینگ

خرید صندلی گیمینگ

راحتی در صندلی های گیمینگ

اولین مورد از هر آنچه باید قبل از خرید صندلی گیمینگ بدانید راحتی در مورد این صندلی می باشد.

صندلی های گیمینگ دارای مقاومت بسیار زیاد در برابر استفاده طولانی مدت می باشند یعنی اغلب از متریال و موادی در ساخت آن استفاده شده که بیشتر کاربر ها در استفاده از آن احساس راحتی می کنند.

صندلی های گیمینگ اغلب بزرگ تر از سایر صندلی ها ساخته می شوند به همین خاطر اگه فضای کمی در اختیار دارید  ممکن است زیاد برای شما انتخاب و خرید این صندلی مناسب نباشد.

این صندلی برای طیف وسیعی از اندازه و شکل های بدن مناسب است و افرادی که دارای جثه کوچک هستند به سادگی روی این صندلی میتواند بنشینند.

دقت کنید که انتخاب صندلی با ابعاد مناسب برای شما همیشه برای رسیدن به بهترین ارگونومی توصیه می شود. صندل هایی که قیمت ارزان تری دارد ممکن است در بعضی جوانب راحتی بیشتری را به شما ارائه بدهند دلیل  آن هم این است که با استفاده از مواد و نازکی که دارند خنکی بیشتری به همراه دارند.

اما در مقابل صندلی های گران قیمت تر برای نشان دادن لوکس بودن از چرم های مصنوعی در ساخت آن ها استفاده شده که نتیجه آن گرم شدن بیش از اندازه است و این گرما به سرعت در سطح پخش شده و شما این موضوع را حس خواهید کرد.

بنابراین پیشنهاد ما این است که قبل از خرید صندلی گیمینگ مورد نظرتان تمام جوانب را با دقت بررسی کنید.

ارگونومی صندلی

مسئله و مورد مهم بعدی برای انتخاب و خرید صندلی گیمینگ، ارگونومی بودن آن است که بدون شک از موارد مهم در انتخاب صندلی به شمار می‌آید.

صندلی های گیمینگ از آنجایی که ساختار پیچیده تری دارند با صندلی های اداری تفاوت های خاصی دارند این صندلی ها به شکلی ساخته شده اند که گیمر ها چندین ساعت بدون هیچ مشکلی و احساس خستگی روی صندلی نشسته و به کار خود بپردازند.

ساختار صندلی های گیمینگ بدین صورت است که دارای زوایای خاصی است که گیمرها را در برگرفته و گودی کمر و گردن او را به خوبی پوشش می دهد.

زمانیکه شما یک صندلی گیمینگ غیر استاندارد در اختیار داشته باشید خیلی راحت بعد از چند ساعت دچار خستگی در ناحیه های مختلف بدن خواهید شد در صورتیکه یک صندلی گیمینگ حرفه ای اینگونه نیست.

مثلا: بالش های پشتی و کمر که اغلب قابل جدا شدن و تنظیم ارتفاع هستند می‌توانند در طولانی مدت از شما به خوبی محافظت کرده و مشکلات مربوط به درد کمر شما را کاهش می دهد.

ظاهر صندلی گیمینگ

آنچه باید قبل از خرید صندلی گیمینگ بدانید توجه به ظاهر صندلی است.

یکی از بزرگترین سوالاتی که در بحث این صندلی ها به وجود می آید بحث زیبایی آنها میباشد با توجه به اینکه گیمرها و کاربرها به دنبال صندلی راحت می باشند که مدت های طولانی روی آن نشسته به کارشان بپردازند بنابراین بحث سلیقه ها مطرح می شود و با هم تفاوت هایی دارند و این تفاوت ها در حال گسترش می باشد.

شاید بعضی از شما دوست داشته باشید که یک صندلی رنگی در اتاق کار خود یا در منزلتان داشته باشید اما این مسئله برای برخی دیگر از گیمرها چندان مهم نیست. یعنی رنگ و ظاهر صندلی برایشان اهمیتی ندارد و تنها به دنبال یک صندلی گیمینگ راحت می باشند که از ارگونومی لازم برخوردار باشد.

پس توجه به ظاهر و رنگ صندلی کاملا سلیقه ای بوده و بسته به خود شما است که چه ظاهر و رنگی را می پسندید.

قیمت صندلی آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید

اما آخرین مورد از موارد و نکاتی که می خواهیم در این بخش از مقاله مربوط به آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید در اختیارتان قرار دهیم مسئله قیمت این صندلی ها می باشد.

محصولات گیمینگ به طور معمول محصولات گران قیمت‌تری نسبت به سایر صندلی اداری و غیر اداری می باشد. این صندلی ها به صورت کاملا ویژه ای برای راحتی و استفاده طولانی مدت ساخته و طراحی شده اند.

بنابراین می توان به این نتیجه رسید که متریال استفاده شده در آن ها نسبت به سایر مدل های صندلی از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و شرایط اقتصادی این روزها نمی توان یک قیمت ثابت برای صندلی گیمینگ عنوان کرد.

در نهایت اینکه

یادآوری می کنیم که برای انتخاب و خرید صندلی گیمینگ حرفه ای و مناسب باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید این است که به فضایی که در اختیار دارید توجه کنید و یک فضای کافی برای این صندلی تهیه کنید زیرا که صندلی های گیمینگ اندازه های بزرگتری نسبت به صندلی های اداری دارند.

در ساختار این صندلی ها استفاده از نشیمنگاه منحنی برای جای گرفتن بهتر بر روی آن، و پشتی‌های مناسب استفاده شده تا در طولانی مدت به کمر و گردن شما آسیبی نرسد.

سوالات مربوط به آنچه باید قبل خرید صندلی گیمینگ بدانید

 1. آیا صندلی های بازی برای نشستن در تمام روز خوب هستند؟
  یک صندلی بازی به همان اندازه که از نظر زیبایی ظاهری دارد، به راحتی نیز اهمیت دارد و برای نشستن تنها در چند ساعت در یک زمان بهترین گزینه است، اما برای کل روز کاری مناسب نیست.
 2. آیا صندلی های بازی به کمر آسیب می رسانند؟
  اگر برای مدت طولانی در یک حالت ثابت بنشینید، با انواع مشکلات کمر مواجه خواهید شد.
 3. آیا صندلی های بازی با بالش بهتر هستند یا بدون آن؟
  همه کاره ترین صندلی های بازی آنهایی هستند که قادر به تنظیم پشتی سر و بالش کمری بوده اند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *