مقالات مبلمان و صندلی اداری
اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی

اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی

اشتباهات متداول در خرید صندلی مدیریتی

انتخاب و خرید صندلی مدیریتی تصمیم بزرگی است زیرا شما برای مدت زمان طولانی می خواهید بر روی آن بنشینید. همانطور که می دانید صندلی های مدیریتی ارزان نیستند که این موضوع اهمیت خرید صندلی مدیریتی را چند برابر می کنید ولی باید حواستان باشد که اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی را انجام ندهید.

بررسی اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی

ممکن است در هنگام خرید صندلی مدیریتی اشتباهات رایجی را انجام دهید که در این نوشته به شما این اشتباهات را می گوییم.

دقت نکردن به جزئیات در خرید صندلی مدیریتی

در زمان خرید یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی این است که شما به قطعات صندلی و و مواد تشکیل دهنده اجزا دقت نمی کنید. شما باید کیفیت مواد تشکیل دهنده چرخ ها و پایه ها، جک، نشیمن و … را در زمان خرید مطمئن شوید.

اگر به جنس و کیفیت آن توجه نکنید هزینه های گزافی را باید برای خرید صندلی مدیریتی پرداخت کنید.

 شناخت کافی از صندلی مدیریتی

تعدادی از خریداران و مشتریان تناسب و کاربرد صندلی ها را در محیط های کاری در نظر نمی گیرند و خرید خود را انجام می دهند، که این یکی از اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی است.

شما با انجام این اشتباه هزینه بیشتری را پرداخت می کنید. یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید، ابعاد صندلی مدیریتی است. کیفیت صندلی مدیریتی بسیار مهم است ولی اگر فضای مناسب برای استفاده از آن را نداشته باشید، شما رایج ترین اشتباه را در انتخاب صندلی انجام داده اید.

قربانی نکردن کیفیت در برابر قیمت ارزان

کار غلط و یکی از اشتباهی نیست که ارزش محصول و کالا را با قیمت آن بسنجیم ولی این کار را نباید به صورت مداوم انجام دهیم. زیرا باید همه ویژگی های یک محصول را در زمان خرید بسنجیم و بعد خرید خود را انجام دهیم .

می دانید که محصول و صندلی مدیریتی هرچقدر با کیفیت باشد، هزینه بالاتری دارد. از اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی این است که برای ارزان خرید کردن کیفیت را زیر سوال ببرید که این کار می تواند خطرات و مشکلات متعددی را به وجود بیاورد.

غافل شدن از ارگونومیک بودن صندلی مدیریتی

یکی از مهم ترین اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی، این است که صندلی شما ارگونومیک نباشد. افرادی که ساعت های طولانی در دفتر خود هستن برای این که از آسیب های جدی و خستگی های روزانه برای طولانی مدت جلوگیری کنند بهتر است صندلی را انتخاب کنند که ارگونومیک باشد.

مشخص کردن رنگ مناسب برای صندلی مدیریتی

همان طور که می دانید مشخص کردن رنگ محیط کار نسبت به محیط خانه کاری سخت و دشوار است. از اشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی این است که به رنگ محیط کار خود دقت نمی کنند و هماهنگی را انجام نمی دهند.

این ناهماهنگی ها می تواند در محیط کار آشفتگی و عدم تمرکز را برای افراد به وجود بیاورد و شما باید بین صندلی مدیریتی و مبلمان اداری تناسب رنگ و ابعاد را انجام دهید.

مزیت صندلی های مدیریتی

نشستن بر روی صندلی های مدیرتی علاوه بر حس خوبی که به افراد می دهد باعث می شود حس با کلاس، شیک و راحتی را به فرد القا می کند. مهم ترین مزایای صندلی مدیریتی شامل:

 • از مهم ترین مزایای صندلی های مدیریتی می توان به این اشاره کرد که ملاقات کننده ها و کارفرماها به دلیل ظاهر فوق العاده ای که صندلی مدیریتی دارد، تحت تاثیر قرار می دهد.
 • تا سالیان زیادی می توان از این صندلی ها استفاده کرد، به دلیل این که این صندلی ها کیفیت و گارانتی بالایی دارند و نیاز نیست که هرساله آن را عوض کرد.
 • بخش های اصلی صندلی مدیریتی را می توان تنظیم کرد و حین انجام کار می توان برای نشستن خود وضعیت ایده آلی را به وجود آورد.
 • حالت نشستن افراد تغییر می کند و دیگر درد هایی مانند گردن درد و کمر درد را در طولانی مدت ندارند.

ویژگی صندلی های ارگونومیک

یک صندلی ارگونومیک برای شما مزیت های زیر را به ارمغان می آورد.

 • ارتفاع صندلی را بتوان تنظیم کرد.
 • صندلی های مدیریتی ارگونومیک پشتی های بلند دارند و برای انحنای طبیعی کمر مناسب هستند.
 • زاویه های پشتی های صندلی قابلیت تنظیم شدن و ثابت بودن دارند.
 • پشت گردنی و پشت سری دارند.
 • مفصل های چرخشی و گردشی و پایه های چرخدار دارند.
 • نشیمن گاه ها طول و عرض استانداردی را دارا می باشند.

سخن پایانی

شما اگراشتباهات رایج هنگام خرید صندلی مدیریتی را انجام دهید، ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید در این مقاله سعی کردیم چند اشتباهی که ممکن است در هنگام خرید انجام دهید را برایتان بگوییم تا شما آن ها را انجام ندهید و خریدی مناسب را انجام دهید.

سوالات متداول اشتباهات رایج در خرید صندلی مدیریتی

 1. ویژگی های صندلی مدیریتی چیست؟
  صندلی های مدیریتی جمع و جور تراست، بر روی آن می توان مانور بیشتری داد، طراحی این صندلی به گونه ای است که برای استفاده طولانی مدت با توانایی امکان حرکت طراحی شده است.
 2. دقت نکردن به جزئیات می تواند اشتباهی در خرید باشد؟
  هنگام خرید شما به قطعات صندلی و و مواد تشکیل دهنده اجزا دقت نمی کنید. شما باید کیفیت مواد تشکیل دهنده چرخ ها و پایه ها، جک، نشیمن و … را در زمان خرید مطمئن شوید. اگر به جنس و کیفیت آن توجه نکنید هزینه های گزافی را باید برای خرید صندلی مدیریتی پرداخت کنید.
 3. چه اشتباهاتی در زمان خرید صندلی مدیریتی رایج است؟
  در هنگام خرید صندلی مدیریتی اشتباهاتی را اعمم از تنها شناخت صندلی مدیریتی کافی نیست، دقت نکردن به جزئیات، کیفیت را قربانی قیمت ارزان نکنید و غافل شدن از ارگونومیک بودن آن است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *