مقالات مبلمان و صندلی اداری
اصلی ترین قطعات صندلی اداری

اصلی ترین قطعات صندلی اداری

اگر قصد خرید یک صندلی اداری با کیفیت که ماندگاری بالایی داشته باشد را دارید نیاز است به خوبی با اصلی ترین قطعات صندلی اداری آشنایی داشته باشید تا در زمان خرید با توجه به آن ها بتوانید بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.

امروز قصد داریم کمی درباره این موارد با شما صحبت کرده و اطلاعات مختصری درباره هر یک از این قطعات در اختیارتان قرار دهیم.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

صندلی اداری چیست؟

صندلی اداری در واقع یکی از تجهیزات مبلمان اداری می باشد که برای استفاده در محل کار، دفاتر اداری و حتی در اتاق کاری که در منزلتان دارید می توانید از آن استفاده کنید.

صندلی های اداری، دارای انواع مختلف با کاربردها و ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند.

انواع صندلی های اداری

خرید انواع صندلی اداری

انواع صندلی اداری

ویژگی های یک صندلی اداری خوب

در پاراگراف های قبلی اشاره کردیم که جهت خرید صندلی اداری با کیفیت شناخت درباره اصلی ترین قطعات صندلی اداری می تواند به شما کمک زیادی کند تا صندلی که برای شما مناسب می باشد را انتخاب کنید.

اما نکته مهم این است که تنها شناخت درباره قطعات صندلی اداری در این مورد اهمیت ندارد بلکه یک سری نکات مهم هم هستند که به شما در یک خریدی مطمئن کمک خواهند کرد.

برای خرید صندلی اداری شما باید بدانید که اصلا یک صندلی اداری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا شما را برای خرید ترغیب کند.

از جمله ویژگی های مهم برای یک صندلی اداری خوب موارد زیر می باشند.

 1. امکان تغییر ارتفاع داشته باشد
 2.  امکان تغییر شیب پشتی را داشته باشد تا بتوانید با تغییر آن در هنگام خستگی فشار را از روی ستون فقرات و کمر بردارید
 3. نشیمن صندلی ضخیم، نرم و راحت باشد
 4. پشتی بلند باشد و از گردن پشتیبانی کند
 5. اگر حرکت صندلی برایتان مهم است از کیفیت پایه های چرخان مطمئن شوید
 6. دسته ها ضروری نیستند، ولی طبیعتان صندلی دسته دار قابل تنظیم بهتر است
 7. بهترین جنس برای صندلی که از آن طولانی مدت استفاده می شود، مش است

معرفی اصلی ترین قطعات صندلی اداری

تا به اینجای کار متوجه شدیم به چه سبک مبلمان اداری و صندلی ها، صندلی اداری گفته می شود، انواع آن ها را شناختید و متوجه شدید که یک صندلی اداری خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا نظر شما را برای خرید جلب نماید.

حال می خواهیم به سراغ اصلی ترین قطعات صندلی اداری رفته و درباره تک تک آن ها با شما صحبت کنیم.

دقت داشته باشید که در زمان خرید توجه به این قطعات می تواند کمک بزرگی در تصمیم گیری نهایی شما داشته باشد. بنابراین پیشنهاد و توصیه ما این است که به این بخش از مقاله امروز توجه زیادی داشته باشید.

اصلی ترین قطعاتی که برای ساخت و طراحی صندلی اداری مورد استفاده می باشند موارد زیر هستند.

 • مکانیزم صندلی اداری
 • جک صندلی اداری
 • پایه صندلی اداری
 • چرخ صندلی اداری
 • پشت‌سری صندلی اداری
 • دسته صندلی اداری
 • پشتیبان کمری صندلی اداری

مکانیزم صندلی اداری

اولین قطعه از اصلی ترین قطعات صندلی اداری، مکانیزم آن ها می باشد. این قطعه در حقیقت با توجه به نوع صندلی های اداری که در پاراگراف های قبلی به آن ها اشاره کرده ایم می بایست انتخاب شوند.

مکانیزم صندلی می تواند تک منظوره یا چند منظوره باشد که این مسئله بسته به شما و کاربردی است که از صندلی اداری خود انتظار دارید. در حقیقت با توجه به این مسئله میتوانید صندلی را انتخاب و خریداری کنید و آن را با توجه به موقعیت ارگونومی که مد نظرتان می باشد تنظیم کرده و یا تغییر دهید.

جک صندلی اداری

قطعه اصلی بعدی که می خواهیم در این بخش به آن اشاره داشته باشیم، جک صندلی اداری می باشد.

همانطور که مطلع هستید طراحی جک در انواع مبلمان اداری و صندلی های اداری برای بالا و پایین بردن صندلی می باشد که معمولا در پایه و کفی صندلی قرار داده می شود.

به کمک این قطعه به راحتی شما این امکان را در اختیار دارید تا صندلی اداری خود را به هر اندازه ای که دوست دارید و راحت هستید بالا و یا پایین بیاورید.

صندلی اداری

مکانیزم صندلی اداری

پایه صندلی اداری

پایه ها در صندلی های اداری به حرکت دادن آن ها کمک زیادی می کنند. بنابراین باید در زمان خرید دقت داشته باشید که از پایه هایی با بهترین جنس و متریال در ساخت صندلی انتخابی شما استفاده شده باشد.

بهترین جنس پایه برای صندلی های اداری موارد زیر می باشند.

 1. پایه صندلی پلی پروپیلن
 2. پایه صندلی آلومینیومی
 3. پایه صندلی فولادی

چرخ صندلی اداری

از دیگر قطعاتی که در ساخت و طراحی صندلی های اداری مورد استفاده می باشند چرخ ها هستند که خود آن ها نیز به سه دسته چرخ های نرم، سخت و جفت تقسیم بندی شده اند.

هر چه جنس این چرخ ها بهتر و از کیفیت بالاتری برخوردار باشند حرکت دادن صندلی را برای کاربران خود آسانتر خواهند کرد.

پشت‌سری صندلی اداری

یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین قطعات صندلی اداری، پشت سری آن ها می باشد.

حتما در فروشگاه ها و وب سایت های مختلف که در زمینه خرید و فروش تجهیزات اداری فعالیت دارند مدل های مختلفی از صندلی های ادرای را دیده اید که دارای پشتی های کوتاه و یا بلند می باشند.

آن دسته از صندلی های اداری که دارای پشت سری می باشند در واقع یکی از بهترین گزینه ها برای خرید هستند. حتما خواهید پرسید که چرا؟! دلیل اصلی آن این است که هر کارمند باید ساعت های زیادی را در محیط کاری خود پشت میز کارش و روی صندلی بنشیند. بنابراین اگر از یک صندلی اداری مناسب و استاندارد برخوردار نباشد بدون شک علاوه بر خستگی که باید ساعت ها تحمل کند دچار آسیب های جسمی زیادی هم خواهد شد که یکی از آن آسیب ها فشار به گردن و ستون فقرات و کمر می باشد.

با این حساب اگر صندلی که انتخاب می کنید دارای پشت سری باشد می تواند کمی از این آسیب را کاهش دهد. این قطعه در صندلی های اداری به کاهش درد گردن و فشار آمدن زیاد به آن کمک قابل چشمگیری می کند.

دسته صندلی اداری

دسته های استفاده شده برای صندلی های ادرای باید استاندارد باشند و بتوانند از میزان خستگی که به شانه ها و گردن شما در حین کار وارد می شود بکاهند.

بنابراین با توجه به میزان کار خود در طول روز و با در نظر گرفتن طرح ها و مدل های مختلف صندلی اداری باید مناسبترین آن ها را انتخاب کنید.

 • دسته حلقه ای
 • دسته های T شکل
 • دسته های قابل برداشت

پشتیبان کمری صندلی اداری

آخرین مورد از اصلی ترین قطعات صندلی اداری، پشتیبانی کمری در این صندلی ها می باشد که همچون قطعه پشت سری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و به کاهش درد ناحیه کمر کمک زیادی می کند.

چه صندلی برای کارمندان مناسب است؟

اندازه صندلی مناسب برای کارمندان

در نهایت اینکه

سعی ما بر این بود تا در این مقاله و با معرفی کردن اصلی ترین قطعات صندلی اداری کمک کنیم تا شما دوستان عزیز بتوانید بهترین و استانداردترین صندلی اداری را برای خود و کارمندانتان تهیه و خریداری کنید.

شما دوستان عزیز می توانید از طریق سایت goldsit.ir با مشاوران و کارشناسان ما، در ارتباط بوده و برای خرید یک صندلی استاندارد و قیمت مناسب راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سوالات مربوط به اصلی ترین قطعات صندلی اداری

 1. صندلی های ادرای چه تفاوت هایی با هم دارند؟
  هرکدام از انواع صندلی اداری کاربرد خاص خودش را دارد. به طوری که استفاده از یکی به جای دیگری کار چندان درست و معقولی نیست.
 2. تفاوت صندلی مدیریت با صندلی کارشناسی چیست؟
  اصلی ترین تفاوت ها اندازه این دو صندلی است. صندلی مدیریت بسیار بزرگتر و سنگین تر از صندلی کارشناسی است.
 3. به طور کلی صندلی اداری به چند دسته تقسیم بندی می شوند؟
  صندلی مدیریت، صندلی کارشناسی و صندلی کارمندی
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *