مقالات مبلمان و صندلی اداری
بهترین ابعاد و مدل میز منشی

بهترین ابعاد و مدل میز منشی

بهترین ابعاد و مدل میز منشی

این موضوع بخوبی برای همه ما جا افتاده است که کارمندان سازمان ها و شرکت های مختلف روزانه تقریبا 8 ساعت را در محل کارشان سپری می کنند و نیاز به استفاده از وسایل رفاهی مناسب و استاندارد دارند. میز مدیریتی، صندلی اداری، میز منشی، صندلی کارمندی و… از جمله وسایل رفاهی هستند که باید نوع استاندارد و با کیفیت آن ها در یک محیط کاری برای رفاه کاری کارمندان فراهم باشد.
در این بین میز منشی یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان اداری به شمار می آید که باید در انتخاب آن همچون سایر میزها و صندلی های اداری به نکات بسیار مهمی توجه داشت مثلا قبل از هر اقدامی شما باید بدانید که بهترین ابعاد و مدل میز منشی دارای چه مشخصاتی می باشد.

با ما همراه باشید تا برایتان بگوییم برای خرید میز منشی توجه به چه نکاتی لازم و ضروری است.

انتخاب میز منشی

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که میز منشی یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان اداری به شمار می آید که همچون سایر تجهیزات اداری برای خرید و انتخاب آن باید به نکات مهم زیادی توجه داشته باشید.

ارباب رجوع و مشتریانی که به شرکت و دفترکار شما مراجعه می کنند اولین شخصی که با آن برخورد دارند منشی دفتر کار شما می باشد.

مبل اداری

میز منشی مدرن

بنابراین مدل میز منشی و نحوه قرارگیری آن در محیط کاری شما بسیار مهم و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

خوشبختانه این روزها مدل ها و طرح های متنوع زیادی میز منشی در بازار وجود دارد که شما با توجه به سبک دکوراسیون محل کارتان و بودجه ای که در اختیار دارید می توانید برای گزینه مورد نظرتان اقدام کنید.

آنچه که باید حتما در زمان انتخاب و خرید میز منشی به آن توجه داشته باشید ارتفاع، اندازه، رنگ و جنس، بهترین ابعاد و مدل میز منشی می باشد.

توجه به این موارد می تواند در یک خرید مطمئن به شما کمک زیادی کند و شما به راحتی گزینه ای را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی شرکت و دفترکار شما هماهنگی لازم را دارد.

این مسئله مهم را نیز به خاطر داشته باشید که چیدمان مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که میز مقابل درب ورودی قرار داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب میز منشی

تولیدکنندگان و شرکت های بسیاری هستند که این روزها در زمینه ساخت و ساز میز منشی و سایر میز و صندلی مدیریتی فعالیت دارند.

این شرکت ها استاندارد روز دنیا را برای تولید میز منشی به کار می گیرند. در واقع میز منشی مناسب باید طوری ساخته شود که دارای کشوهای زیادی باشد و سطح وسیعی هم داشته باشد تا منشی شما بتواند وسایل ضروری را در آنجای دهد.

روی میز هم باید دارای اندازه مناسبی باشد که به راحتی بتوان روی آن کامپیوتر، تلفن، لوازم التحریر و… را قرار داد.

پیشنهاد ما برای شما دوستان عزیزی که قصد دارید میز منشی دفترکارتان را تعویض کنید این است که به دنبال میزی باشید که کنترل دیداری آن به گونه ای است که تمام نقاط ورودی اداره یا شرکت را پوشش می دهد.

ابعاد و مدل میز منشی

تا حدودی متوجه شدید که میز منشی به چه سبک میز اداری گفته می شود و برای خرید آن باید به چه نکاتی توجه داشت.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید میز منشی به آن توجه زیادی داشته باشید بهترین ابعاد و مدل میز منشی می باشد.

این مدل میزها تاثیر بسیار زیادی در نمای دفترکار شما دارند که دلیل آن:

 • زیبایی بصری ایجاد شده توسط این محصول
 • ایجاد تناسب بیشتر بین مبلمان و دکوراسیون محل
 • بالا بردن پرستیژ محل

اما علاوه بر آنچه که به آن ها در متن قبلی اشاره کرده ایم حس ارتباط میان اجزا از موارد مهم و عوامل موثر بر بهترین ابعاد و مدل میز منشی می باشد.

میزی که شما به عنوان میز منشی می خواهید برای تکمیل شدن دکوراسیون دفترکارتان تهیه و خریداری کنید باید دارای ابعاد و ارتفاع مناسب باشد تا بر سلامتی بدنی منشی شما تاثیرات منفی نداشته باشد.

قطعا برایتان این سوال پیش خواهد آمد که چطور می توانید تشخیص دهید که طول، عرض و ارتفاع میز که انتخاب کرده اید استاندارد است یا نه؟

یا اینکه چطور می توانید یک میز منشی استاندارد خریداری کنید؟!

ما به شما خواهیم گفت که ابعاد تمامی میزهای استاندارد منشی به شرح زیر می باشند.

 1.  طول: ۱۸۰سانتی متر
 2. عرض: ۱۴۰سانتی متر
 3.  ارتفاع: ۷۵ سانتی متر

مزیت استفاده از میز منشی

همه مبلمان های اداری، دارای یک سری مزیت ها و معایب می باشند که آگاهی داشتن از آن ها می تواند در خریدی بهتر به شما کمک زیادی کند.

بدون شک میز منشی هم از این قاعده مستثنا نمی باشد و همچون سایر مبلمان های اداری یک سری مزایا دارد که نباید آن ها را نادیده گرفت.

از مهم ترین مزیت های مربوط به میز منشی می توان به ایجاد نظم و انظباط در فضاهای کاری اشاره کرد.

با توجه به این مسئله که ارباب روجوع های زیادی در محیط های کاری رفت و آمد دارند و ارتباط ستقیمی با منشی دارند استفاده از کانتر به جای میز منشی بهترین گزینه است که ما به شما پیشنهاد می دهیم.

در مقالات بعدی بیشتر برایتان خواهیم گفت که کانتر چیست؟ و نسبت به میز منشی دارای چه ویژگی هایی می باشد.

فقط همین اندازه بدانید که این محصول دارای قابلیت های بیشتری نسبت به میز منشی می باشد که از شلوغی فضا و دخالت ارباب رجوع در امور منشی و کارمندان مسئول کم می کند.

در نهایت اینکه

گلدسیت فروشگاهی معتبر در زمینه فروش انواع میز و صندلی اداری و مدیریتی می باشد که تا به امروز تلاش کرده است تا با توجه به نیاز مردم جامعه بهترین، با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات ادارای را به بازار عرضه کند.

امید است که موارد عنوان شده در این مقاله تحت عنوان بهترین ابعاد و مدل میز منشی به شما کمک کنند تا بتوانید بهترین و استانداردترین میز منشی را برای دفترکار خود تهیه و خریداری کنید.

سوالات مربوط به بهترین ابعاد و مدل میز منشی

 1. برای ساخت و طراحی میز منشی از چه متریال هایی استفاده می شود؟
  در تولید میز مخصوص منشی برای ایجاد تنوع از متریال های زیادی استفاده می شود. از جمله این متریال ها می توان چوب، شیشه، کورین، MDF، شیشه رنگی را نام برد.
 1. چگونه میز را متناسب با قامت منشی هماهنگ کنیم؟
  در صورتی که منشی قامت بلندتر از 180 سانتی متر داشته باشد باید ارتفاع میز را بلندتر کرد. برای بلندتر کردن ارتفاع میز می توان پایه های آن را با انواع قابل تنظیم تعویض نمود.
 2.  ابعاد یک میز منشی استاندار چه زمانی مشخص می شود؟
  زمانیکه کارمند شما هنگام نشستن پشت میز، فضای کافی برای انجام کارش، ارتفاع مناسب و احساس درد و ناراحتی در عضلات و مفصل را نداشته باشد تا به راحتی هرچه تمام تر کار خود را با بازده عالی انجام دهد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *