مقالات مبلمان و صندلی اداری
تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟

تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟

خرید انواع صندلی اداری

بیشتر افراد هنگامی که می خواهند اقدام به خرید صندلی اداری کنند این سوال برایشان پیش می آید که تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟ این دو صندلی به عنوان اجزای مبلمان اداری شناخته می شوند. افرادی که در ادارات کار می کنند باید بیشتر زمان خود را بر روی صندلی ها بگذرانند. این امر سبب شده تا انتخاب و خرید صندلی برای ادارات اهمیت بالایی پیدا کند. برای خرید صندلی مناسب شما باید با ویژگی انواع صندلی آشنایی داشته باشید. شما با خرید یک صندلی مناسب می توانید راندمان کاری خود را به حد چشمگیری افزایش دهید.

صندلی کارشناسی چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر برای خرید صندلی اداری یا مبلمان اداری به بازار و یا سایت ها مراجعه کرده باشید فهمیده اید که این صندلی ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام کارایی مختص به خود را دارد. صندلی کارشناسی به صندلی گفته می شود که پشتی آن کوتاه طراحی می شود و به خاطر دسته های آن برای کارمندان مناسب می باشد. برای اینکه متوجه تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی شوید لازم است با ویژگی های صندلی کارشناسی آشنا شوید. از ویژگی های صندلی های کارشناسی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • طراحی ساده
 • دارا بودن دسته های مناسب برای کارمندان
 • رویه ای بسیار راحت
 • دارا بودن چرخ برای جابجایی آسانتر

صندلی مدیریتی و مزایای آن

صندلی های مدیریتی یکی دیگر از انواع صندلی های اداری هستند که تفاوت های چشمگیری با بقیه صندلی ها دارند. اگر به دنبال تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی هستید باید گفت اولین تفاوت این دو صندلی در ظاهر آنهاست. صندلی های مدیریتی ظاهری بسیار لوکس و لاکچری دارند. طراحی صندلی های مدیریتی به خلاقیت بالایی نیاز دارد. تمامی اجزای صندلی های مدیریتی قابل تنظیم هستند. از ویژگی های صندلی های مدیریتی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • دارا بودن قابلیت تنظیم دسته ها
 • دارا بودن امکان تنظیم ارتفاع پشتی صندلی
 • رویه ضد تعریق
 • استفاده از پشتی های طبی
 • ظاهری بسیار شیک

زمانی که ویژگی های صندلی های کارشناسی و مدیریتی را با هم مقایسه کنید به خوبی متوجه تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی می شوید.

نکات مهم خرید صندلی مدیریتی و کارشناسی

برای اینکه در خرید صندلی اداری خود دچار مشکل نشوید باید به نکاتی توجه داشته باشید این نکات عبارتند از:

 • قیمت صندلی
  قبل از اینکه نسبت به خرید صندلی انتخاب کنید باید بودجه خود را مشخص کنید.
 • کارایی صندلی
  بی شک به دلیل مزایایی که صندلی مدیریتی دارد همه افراد می خواهند نسبت به خرید آن اقدام کنند. اما باید به کارایی صندلی هم توجه داشت. باید بدانید قرار است از صندلی مدیریتی برای چه منظوری استفاده شود.
 • سبک صندلی و دیزاین محیط کار
  باید به این نکته توجه داشته باشید که صندلی را انتخاب کنید که با دیزاین اداره تان هماهنگ باشد. اگر دیزاین اداره تان مدرن است صندلی مدیریتی بهترین انتخاب است.

مقایسه قیمت صندلی های کارشناسی و مدیریتی

اگر به دنبال تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی هستید باید به شما بگوییم این دو نوع صندلی در قیمت تفاوت زیادی با هم دارند. صندلی های مدیریتی به دلیل مواد اولیه ای که در ساخت آنها استفاده می شود از قیمت بالاتری برخوردار هستند. از مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت صندلی های اداری می توان به کیفیت قطعات اشاره داشت. در ساخت صندلی های مدیریتی از بهترین قطعات استفاده می شود به همین دلیل قیمت آنها بالاتر است.

مهم ترین تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی

اگر در خرید صندلی اداری دچار سردرگمی شده اید و نمی دانید تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟ باید به شما بگوییم مهم ترین تفاوت این دو نوع صندلی در ظاهرشان می باشد. صندلی های مدیریتی دارای ظاهری بسیار زیبا و چشمگیر هستند. صندلی های مدیریتی تنها برای اتاق مدیریت مناسب هستند و نمی توان از آنها در همه بخش های اداره استفاده کرد.

صندلی های کارشناسی را می توان در بخش های مختلف اداره استفاده کرد. استفاده از صندلی کارشناسی از نظر اقتصادی هم به صرفه تر است. اما صندلی کارشناسی بهتر است یا صندلی مدیریتی؟

صندلی مدیریتی یا کارشناسی؟

در پاسخ به سوال تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟ باید گفت این دو سبک از صندلی در ظاهر و قیمت با هم متفاوت هستند. افرادی که به دنبال خرید صندلی هستند همواره این سوال را مطرح می کنند که صندلی مدیریتی بهتر است یا صندلی کارشناسی؟ در پاسخ باید گفت اگر به دنبال یک صندلی ارزان هستید که بتوانید در بخش های مختلف اداره از آن استفاده کنید صندلی کارشناسی بهتر است. اگر به دنبال یک صندلی خاص با ظاهری ویژه می گردید بهترین انتخاب صندلی مدیریتی است.

سخن پایانی

خرید صندلی اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با انتخاب صندلی مناسب می توانید از خستگی زود هنگام کارکنان خود جلوگیری کنید. تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این دو صندلی در قیمت، ظاهر و مواد اولیه با هم تفاوت دارند. صندلی های مدیریتی در صورتی که با محدودیت بودجه ندارید می توانند بهترین انتخاب باشند.

سوالات متداول

 1. قیمت صندلی های مدیریتی چقدر با صندلی های کارشناسی متفاوت است؟
  هر دو صندلی انواع گوناگونی دارند که با توجه به مواد اولیه ای که در ساخت آنها استفاده شده قیمت متفاوتی دارند. برای مشاهده قیمت انواع صندلی های اداری به سایت گلدسیت مراجعه کنید.
 2. تفاوت اصلی صندلی های مدیریتی و کارشناسی در چیست؟
  تفاوت اصلی این دو سبک از صندلی در ظاهر و مواد اولیه ای است که در ساخت آنها استفاده می شود. صندلی های مدیریتی ظاهری لوکس دارند و از بهترین مواد اولیه ساخته می شوند.
 3. آیا صندلی های مدیریتی چرخدار هستند؟
  بله صندلی های مدیریتی هم دارای چرخ هستند اما چرخ آنها بسیار لوکس است و با چرخ صندلی های دیگر متفاوت است.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *