مقالات مبلمان و صندلی اداری
تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری در چیست؟

تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری در چیست؟

تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری شامل موارد مختلفی می شود و همین اختلافات باعث متفاوت بودن کارآیی آن ها می شود. امروزه گیمر های زیادی در سطح جامعه حضور دارند که زمان زیادی از روز را بر روی صندلی نشسته و به انجام بازی های مختلف مشغولند. از این رو در نظر گرفتن یک صندلی استاندارد و مناسب برای این افراد یک امر بسیار لازم و ضروری تلقی می شود. این صندلی ها به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای ساخته می شوند و نسبت به صندلی های اداری کاملا متفاوت می باشند. در این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با این نوع صندلی ها بیش تر آشنا کنیم.

تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری

هنگام بررسی تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری، متوجه می شویم که این دو صندلی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. برای راحتی بیش تر و جلوگیری از احتمال آسیب به بدن، باید توجه داشته باشید که برای انجام فعالیت های گیمینگ هرگز از صندلی های اداری استفاده نکنید و صندلی های مخصوص گیمینگ را برای این کار انتخاب نمایید.

بررسی وجه تمایز صندلی گیمینگ با اداری

بررسی وجه تمایز صندلی گیمینگ با اداری

بررسی وجه تمایز صندلی گیمینگ با اداری

نمونه های استاندارد این دو نوع صندلی کاملا ارگونامیک هستند اما تفاوت های عمده ای با یکدیگر دارند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • دسته صندلی

در ساخت صندلی های اداری امکاناتی قرار داده شده است تا کاربر بتواند ارتفاع دسته صندلی را تغییر دهد و به عبارت آن را بالا و پایین کند. اما در صندلی های گیمینگ صندلی ها علاوه بر این که بالا و پایین می شوند، به سمت جلو و عقب نیز حرکت می کنند. از طرفی می توان زاویه دسته را نسبت به خود صندلی تغییر دارد و یا به اصطلاح آن را شیب دار نمود. این شرایط باعث می شود تا این نوع صندلی ها نسبت به صندلی اداری راحتی بیش تری برای افراد فراهم کنند.

 • لبه نشیمنگاه

در صندلی های گیمینگ دو لبه نشیمنگاه، به سمت بالا آمده اند، این در حالی است که لبه های قسمت نشیمنگاه در صندلی های معمولی و اداری به سمت پایین خم شده اند.

 • بالشتک های صندلی

صندلی های گیمینگ دارای بالشتک هایی در قسمت کمر و گردن دارند که می توانند از ستون فقرات و مهره های گردن افراد حمایت می کنند و اجازه نمی دهند که این دو ناحیه در معرض خطر قرار بگیرند. بسیاری از صندلی های اداری نیز یک و یا هر دو نمونه از این بالشتک ها را دارند اما تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری، در این است که بالشتک های موجود در نمونه های گیمینگ قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و این در حالی است که در صندلی های اداری چنین قابلیتی مشاهده نمی شود.

 • ارتفاع قسمت تکیه گاه

از دیگر مواردی که به عنوان تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری معرفی می شود، ارتفاع قسمت تکیه گاه می باشد. در صندلی های گیمینگ ارتفاع تکیه گاه بلند تر می باشد تا به خوبی از کمر و گردن افراد محافظت شود. در بسیاری از این نوع صندلی ها ارتفاع تکیه گاه قابلیت تغییر کردن دارند و به راحتی می توان ارتفاع آن ها را تغییر داد.

 • زاویه تکیه گاه صندلی

از آن جایی که کارکنان در اداره و همچنین افراد گیمر ساعت های زیادی بر روی صندلی می نشینند و حرکت نمی کنند، تکیه گاه صندلی این افراد باید به گونه ای طراحی شده باشد که کم ترین فشاری به ستون فقرات آن ها وارد نشود. بنابراین تکیه گاه هر دو این صندلی ها کاملا استاندارد هستند. تکیه گاه صندلی های اداری، نهایت تا ۱۱۰ درجه نسبت به نشیمنگاه تغییر جهت می دهد. این در حالی است که تکیه گاه ها در صندلی های گیمینگ تا ۱۸۰ درجه تغیر جهت می دهند و به اصطلاح به صورت یک تخت در می آیند.

راحتی بیش تر با صندلی گیمینگ

یکی از فاکتور ها در تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری، میزان راحتی این دو صندلی می باشد. طراحان همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا راحت ترین نمونه از صندلی ها را برای گیمر ها فراهم کنند. در ساخت این نوع صندلی ها از فوم هایی با ضخامت بیش تر استفاده می شود تا نشیمنگاه و تکیه گاه مناسبی داشته باشد. همچنین این نوع صندلی ها نسبت به صندلی اداری بزرگ تر و جا دار تر هستند تا گیمر ها در حین بازی احساس راحتی بیش تری داشته باشند.

آنچه در مورد صندلی گیمینگ نمی دانید!

این نوع صندلی ها را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا تولید می کنند تا کاملا اگونامیک و راحت باشند. قسمت پشتی این نوع صندلی ها کاملا بلند می باشد و به راحتی از گردن و سر افراد محافظت می کند. قسمت تکیه گاه این نوع صندلی ها متحرک هستند و افراد به راحتی می توانند زاویه آن ها را با نشیمنگاه تغییر دهند.

آنچه در مورد صندلی گیمینگ نمی دانید!

آنچه در مورد صندلی گیمینگ نمی دانید!

معمولا تکیه گاه این نوع صندلی ها به صورت ۱۸۰ درجه در می آیند تا گیمر ها بتوانند بر روی آن دراز کشیده و استراحت کنند. تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری بسیار زیاد است و در برخی از آن ها مشاهده می شود که صندلی به اسپیکر مجهز است. امروزه نمونه های جدیدی از این نوع محصولات تولید می شوند که دارای موتور های ویبره هستند و هیجان را به هنگام بازی کردن به شدت بالا می برند.

زیبایی ظاهری در صندلی گیمینگ

این نوع صندلی ها از نظر زیبایی جزو صندلی های بسیار زیبا و چشم نواز هستند که می توانند نظر افراد مختلف را به خود جلب کنند. معمولا این نوع صندلی ها را در رنگ های بسیار شاد و مهیج تولید می کنند تا جذابیت آن ها را بالا تر ببرند. . معمولا این نمونه از صندلی ها را با استفاده از رنگ های جیغ و پر زرق و برق تولید می کنند تا فضا را مهیج تر نشان دهند. این مورد هم یک تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری به شمار می آید.

کلام آخر

هنگام بررسی تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری متوجه شدیم که نمونه های گیمینگ از راحتی و استاندارد بیش تری برخوردار هستند و علاوه بر آن زیبا تر و جذاب تر به نظر می رسند. این نوع صندلی ها کاملا با نوع فعالیت گیمر ها هماهنگی دارد و به آن ها کمک می کند تا بتوانند ساعت ها بر روی صندلی نشسته و بازی کنند. معمولا این نوع صندلی ها را در کیفیت های متفاوتی تولید می کنند و برخی از آن ها به سیستم هایی مانند اسپیکر و یا دستگاه ویبره نیز مجهز هستند که این امر می تواند به بالا رفتن هیجان بازی کمک کند.

سوالات متداول درباره تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری

 1. آیا صندلی های گیمینگ با صندلی اداری متفاوت است؟
  بله، تفاوت هایی بین این دو نوع صندلی وجود دارد.
 2. آیا همه صندلی های گیمینگ از مواد اولیه یکسانی ساخته شده اند؟
  خیر، انواع متفاوتی از این نوع صندلی ها در بازار وجود دارند که از کیفیت های مختلفی برخوردار هستند.
 3. تکیه گاه صندلی گیمینگ چه تفاوتی با تکیه گاه صندلی اداری دارد؟
  صندلی های گیمینگ دارای تکیه هایی بلند تر و با قابلیت تنظیم ارتفاع می باشند که تا ۱۸۰ درجه می توانند تغییر زاویه دهند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *