مقالات
راهنمای کامل روغن کاری انواع صندلی اداری

راهنمای کامل روغن کاری انواع صندلی اداری

روغن کاری صندلی اداری

اگر صندلی اداری که خریداری کرده اید؛ در اثر نشستن یا جابجا شدن روی آن صدا های آزار دهنده از خود ایجاد می کند، وقت آن رسیده تا روغن کاری صندلی اداری را انجام دهید. صداهایی که این صندلی ها در محیط کار به وجود می آورند؛ می تواند خاطر شما و کارمندان را آزرده کند. همچنین تمرکز آن ها کاهش می دهد در نتیجه شما باید به این فکر باشید تا به سرعت این مشکل را حل کنید.

چگونه صندلی اداری را روغن کاری کنیم؟

روغن کاری صندلی اداری

به مرور زمان و در اثر برخورد بخش های مختلف صندلی ها و ایجاد فشار و تماس، سر و صداهایی از صندلی ایجاد می شود. ساده ترین راه کاری را که برای حل این مشکل پیش روی شما روغن کاری صندلی هاست. خوشبختانه برای این کار نیاز به هزینه زیاد ندارید. توجه داشته باشید که اگر برای صندلی شما مشکلی از نظر شکستگی پیش نیامده باشد، نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نیست و خودتان به راحتی می توانید صندلی را با کمی روغن کاری تعمیر کنید.

 

مراحل روغن کاری صندلی های اداری

برای روغن کاری صندلی اداری نیاز است تا مراحل زیر را به تربیت انجام دهیم.

 1. ابتدا تمام آلودگی و گرد و غبار را پاک کنید. وجود این گرد ها باعث می شود تا روغن کاری به خوبی انجام نشود.
 2. بر روی صندلی های بنشینید و آن را در موقعیت های مختلف قرار دهید تا متوجه شوید منشا صدا از کجای صندلی است.
 3. معمولا خرابی صندلی مربوط به بخش پشتی و پایه صندلی است. ضمن بررسی منشا صدا به این قسمت توجه بیشتری کنید.
 4. بعد از تشخیص منبع صدا، روغن کاری یا اسپری روان کننده را در فاصله کمی نگه داشته و آن را اسپری کنید.
 5. مجدد باید صندلی را جابجا کنید تا مطمئن شوید که روغن کاری و کاهش اصطکاک در همه بخش ها انجام شده است. مطمئن شوید که دیگر صدایی نمی شنوید.
 6. برای بررسی پشتی صندلی فرد باید به سمت عقب شود و اگر صدایی مجدد شنیده نشود این یعنی روغن کاری صندلی اداری به درستی انجام شده است.
 7. در آخر پس از روغن کاری، قسمت های روغن کاری شده را با پارچه تمیز کنید. تا منجر به کثیف کردن لباس ها نشوند.

علت ایجاد صدای آزار دهنده از صندلی

علت اصلی ایجاد صدای آزار دهنده در صندلی ها به این خاطر است؛ که در اثر استفاده مکرر از صندلی ها بین بخشی از صندلی اصطکاک ایجاد می شود. تحمل وزن و کارکرد زیاد صندلی ها می تواند علت اصلی جیر جیر کردن صندلی ها باشد. مواد روان کننده ای که کارخانه ها به صندلی ها می زنند بعد از مدتی خشک می شوند و مجدد باید روغن کاری انجام شود.

دلیل صداهای آزار دهنده در صندلی اداری

تعمیر صندلی اداری

گاهی ممکن است دلیل ایجاد این صدا خرابی چرخ های صندلی باشد. برای بررسی آن صندلی را به جهات مختلف حرکت دهید. اگر متوجه شدید که علت این صداها مربوط به چرخ هاست مقداری از روغن را روی بخش سیلیکونی چرخ ریخته و چندین بار چرخ ها را حرکت دهید. تا روغن به تمام بخش های چرخ ها آغشته شود.

دلیلی دیگری که می تواند صدا ایجاد کند؛ شل بودن پیچ هاست. در اثر استفاده زیاد اتصالات شل می شوند و بهتر است تا برای از بین بردن این صدا از روغن کاری صندلی اداری انجام شوید. رطوبت و زنگ زدگی فلز با کاهش استحکام صندلی و قطعات می تواند از عوامل ایجاد صدا شود.

اهمیت نگهداری و نظافت صندلی های اداری

همه بخش زیادی از روزمان را در محیط اداری مشغول به کار می گذرانیم. به همین دلیل توجه به نظافت صندلی ها و همچنین توجه به مراقبت صندلی ها بسیار با اهمیت است. اگر صندلی که انتخاب می کنید طراحی ارگونومیک نداشته باشد؛ آسیب به اسکلت شما وارد نمی شود.

نکته مهم در مراقبت از صندلی ها این است؛ که زمانی که کوچکترین صدایی از آن می شونید اقدام به روغن کاری صندلی اداری و یا تعویض قطعات کنید. تا از بروز یک مشکل بزرگتر جلوگیری کنیم. ساده ترین اقدام تمیز نگهداشتن صندلی به حساب می آید.

نگهداری از صندلی های اداری چگونه است؟

اهمیت تمیز نگه داشتن صندلی های اداری

نکته دوم این است که صندلی را روبروی نور مستقیم خورشید قرار ندهید. به خصوص صندلی ها چرمی در مقابل نور و رطوبت خشک شده و خراب می شوند. اگر مکانیزم های صندلی دچار مشکل شده اند، باید سیلندر های گاز را تعویض کنید.

سخن پایانی

در این مقاله مراحل روغن کاری صندلی اداری به شما آموزش داد. شما خود می توانید این کار را انجام دهید و نیازی به تعمیرکار ندارید. انواع صندلی های اداری ممکن است به روغن کاری نیاز داشته باشند و هر از گاهی صدای جیر جیر بدهند و این مشکل را با یک روغن کاری ساده می توان رفع کرد. برای خرید انواع مدل های صندلی های اداری به فروشگاه اینترنتی گلدسیت مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. برای تثبیت کردن اسپری های روان کننده باید چیکار کنیم؟
  از وازلین برای تثبیت کردن اسپری های روان کننده در مرحله روغن کاری صندلی اداری استفاده کنید. این کار ماندگاری کار را بالا می برد.
 2. آیا آلودگی می تواند موجب صدا دادن صندلی شود؟
  بله؛ در اثر فشرده شدن هوای آلوده به قسمت های دمیده تا ذرات آلودگی گرد و غبار می تواند موجب ایجاد صدای آزار دهنده شود.
 3. زمان مناسب برای روغن کاری صندلی چه زمانی است؟
  زمانی که در اثر جابجا کردن صندلی، نشستن روی آن و همچنین تنظیم ارتفاع صندلی صدای آزار دهنده می شوید باید به سراغ روغن کاری صندلی اداری بروید.
 4. دلایل اصلی صدا دادن صندلی های اداری چیست؟
  شل بودن پیچ و مهره ها، خرابی چرخ ها، اصطکاک قطعات به خاطر تحمل وزن و فشار بالا، وجود آلودگی هوا از عواملی هستند که منجر به صدا دادن صندلی می شوند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *