مقالات
نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

نشستن روی صندلی اداری

بسیار حائزاهمیت  است که افراد با نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری آشنایی داشته باشند. زیرا بسیاری از افراد ممکن است روزانه حتی بالای ۸ ساعت بر روی صندلی ها بنشینند، به همین دلیل صندلی اداری در سلامت انسان ها دخیل است و حتی می تواند باعث کمر درد و مشکلات دیگر شود.

بررسی صحیح نشستن روی صندلی اداری

در ظاهر ممکن است نشستن بر روی صندلی اداری واضح باشد ولی باید توجه کنید نشستن بر روی صندلی ها نیازمند تمرین است و از آن چیزی که فکر می کنید سخت تر است.

 • هنگامی که می خواهید بر روی صندلی بنشینید سعی کنید صاف بشینید و به گردن و شانه های خود اجازه دهید که در حالت طبیعی خودشان قرار بگیرند
 • سعی کنید بر روی نشیمنگاه صندلی اداری درست بنشینید و فضای مناسبی را برای ستون فقرات خود ایجاد کنید.
 • در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری باید بدانید که زانوهای خود را کمی پایین تر از باسن خود قرار بدهید و در صورت نیاز از زیرپایی ها استفاده کنید.
 • باید تلاش کنید که موازی با زمین ران های خود را قرار دهید.
 • ساعد دست خود را به وسیله بازوهای صندلی های اداری در حالت افقی قرار دهید و سعی کنید مچ دستان خود را صاف نگه دارید.
 • مانیتور باید در فاصله ۳۰ الی ۴۵ سانتی متری از چشمان شما قرار بگیرد به گونه ای که اطمینان داشته باشید موازی و همسو با چشمان شما باشد.
 • در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری، نباید پاهای خود را روی دیگری قرار دهید.
صندلی اداری

صحیح نشستن روی صندلی اداری

صندلی های مناسب نشستن چه ویژگی های دارند؟

افرادی که می خواهند بدانند نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری به چه صورت است باید در قدم اول باید ویژگی های این نوع از صندلی ها را بدانید که شامل موارد زیر است:

صندلی های اداری باید پشتی مناسبی داشته باشند به گونه ای که به شکل S باشد و به مهره های کمر شبیه باشد. پشتی های صندلی باید راحت باشند و درجه خمیدگی آن ها ۱۰ درجه باشد.

صندلی های اداری باید طول مناسبی داشته باشند به گونه ای که در سطح زمین پاها بتواند قرار بگیرد و زانوها در زاویه ۹۰ درجه باشند. فرورفتگی ها این نوع از صندلی باید ۳۸ الی ۴۰ سانتی متر باشد.

قوز نکردن هنگام نشستن روی صندلی اداری

در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری باید حواستان باشد که قوز نکنید زیرا کاری سخت و دشوار است که وضعیت صحیح و درست نشستن روی صندلی را حفظ کنید به خاطر این که به طور مداوم در طول روز خیلی جابه جا می شوید و این می تواند وضعیف نشستن شما را تغییر بدهد.

برای این که از حالت نشسته خارج شوید، بهترین راه حل این است که بایستید و چند دقیقه ای استراحت داشته باشید.

نشستن روی صندلی اداری

قوز نکردن هنگام نشستن روی صندلی اداری

نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری ارگونومیک

زمانی که شما صندلی اداری ارگونومیک را خریداری می کنید، مطمئن باشید که وضعیت بدنی شما بسیار خوب است و دچار مشکلاتی نمی شوید.

این صندلی های اداری ارگونومیک ویژگی هایی دارند که شامل:

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

شما در نحوه نشستن روی صندلی اداری باید به ارتفاع هم توجه کنید چون خیلی مهم است و با استفاده از جکی که در زیر صندلی تعبیه شده است شما می توانید متناسب با قد خودتان آن را تنظیم کنید.

میزان عمق نشیمن گاه در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

نشستن روی صندلی اداری ارگونومیک باید به درستی صورت بگیرد و در این نوع صندلی ها نشیمن گاه یه عمقی دارد که به افراد اجازه می دهد که از تکیه گاهی که صندلی اداری ارگونومیک دارد به درستی استفاده کند.

عمق نشیمن گاه

میزان عمق نشیمن گاه

زاویه پشتی صندلی اداری ارگونومی

شما در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری این امکان را دارید که پشتی صندلی را کامل بخوابانید و حتی به آن هر مقدار که می خواهید شیب بدهید تا از روی بخش بالایی بدنتان بخشی از وزنتان برداشته شود.

ارتفاع تکیه گاه و یا پشتی در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

در هنگام نشستن باید ارتفاع تکیه گاه و پشتی را به گونه ای تنظیم کنید تا بتواند از منحنی طبیعی ستون فقراتتان به درستی حمایت کند.

چرخ های صندلی اداری

سعی کنید از صندلی اداری ارگونومیکی استفاده کنید که پایه چرخانی داشته باشد تا بتوانید به تمام بخش های مختلف میز اداری خودتان دسترسی داشته باشید بدون این که فشاری به شما منتقل شود

پشتیبانی و حمایت از بازو

عرض و ارتفاع بازوهای صندلی اداری ارگونومیکی را به صورتی تنظیم کنید که با صفحه کلید و میز هماهنگی لازم را داشته باشید.

تکیه گاه پشتی سر در نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

در نحوه نشستن روی صندلی اداری باید به این مورد توجه کنید که پشتی صندلی را به گونه ای قرار دهید. که از بخش بالایی شانه و پشت کمرتان فشار برداشته شود. برای این که فشار کمتری به مهره های کمر وارد شود و برای استراحت فضای بیشتری داشته باشید.

تکیه گاه پشتی سر

تکیه گاه پشتی سر

تکیه گاه کمری صندلی های اداری ارگونومیک

برای این که مطمئن شوید از شکل طبیعی بدن و ستون فقرات شما حمایت می شود باید تکیه گاه کمری قابلیت تنظیم شدن را داشته باشد.

سخن پایانی

افرادی که در طول روز از صندلی ها بیشترین استفاده را دارند باید با نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری آشنایی داشته باشند و با رعایت آن ها از بروز مشکلاتی از قبیل کمر درد جلوگیری کنند.

سوالات متداول نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

 1. تنظیم کردن ارتفاع در صندلی های اداری به چه صورت است؟
  شما باید به ارتفاع صندلی هم توجه کنید چون خیلی مهم است و با استفاده از جکی که در زیر صندلی تعبیه شده است می توانید متناسب با قد خودتان آن را تنظیم کنید.
 1. تکیه گاه پشتی سر در نشستن درست چه تاثیری دارد؟
  پشتی صندلی را به گونه ای قرار دهید که از بخش بالایی شانه و پشت کمرتان فشار برداشته شود. برای این که فشار کمتری به مهره های کمر وارد شود و برای استراحت فضای بیشتری داشته باشید.
 2. در هنگام نشستن روی صندلی به چه نکاتی توجه کنیم؟
  در زمان نشستن روی صندلی به مواردی از قبیل تنظیم ارتفاع صندلی اداری، میزان عمق نشیمن گاه، زاویه پشتی، ارتفاع تکیه گاه و یا پشتی، چرخ های صندلی اداری، پشتیبانی و حمایت از بازو، تکیه گاه پشتی سر و تکیه گاه کمری صندلی های اداری ارگونومیک توجه کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *