مقالات مبلمان و صندلی اداری
صندلی اداری مناسب برای کمر درد

صندلی اداری مناسب برای کمر درد

مناسب ترین صندلی برای کمر درد

بسیاری از افراد ساعت هایی که نشسته اند بیش از ساعت هایی است که ایستاده یا در حال پیاده روی هستند و میانگین ساعت هایی که نشسته اند به بیش از 8 ساعت در روز می رسد بنا براین باید صندلی اداری مناسب برای کمر درد را انتخاب و خریداری کنید.

اگر این صندلی کارشناسی که از آن استفاده می کنید به صورت ارگونومیک و استاندارد نباشد ممکن است برای شما مشکلاتی از قبیل کمر درد و… را به وجود بیاورد. ولی اگر کمر درد دارید بهتر است صندلی اداری مناسب را انتخاب کنید تا بتواند به شما کمک کند.

ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کمر درد

انتخاب کردن صندلی طبی مخصوص دیسک کمر امری واجب و ضروری است. در ادامه برای شما ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کمر درد را شرح می دهیم و شما باید به این نکته توجه که در زمان نشستن باید حالت کمر شما به صورت s باشد تا شکل واقعی کمزتان به طور کامل حفظ شود و کمتر خمیده و مشکلات کمر درد را داشته باشید.

ویژگی های صندلی اداری

مهم ترین ویژگی های صندلی اداری

پایه های صندلی اداری استاندارد

بهترین راهی که وجود دارد تا شما صندلی اداری مناسب برای کمر درد را انتخاب کنید این است که به ویژگی های این صندلی اداری توجه داشته باشید و سپس اقدام به خرید صندلی اداری با تخفیف ویژه کنید. این نوع از صندلی ها باید 5 پایه داشته باشد که به صورت قدرتمند در کنار هم قرار بگیرد.

همچنین باید شانس برعکس شدن و افتادن را در زمان نشستن کاهش دهد. ویژگی این پایه ها به این صورت است که حتما باید بر روی چرخ ها نصب شوند تا بتواند به آسانی به این ور و آن ور حرکت داشته باشد و بدن شما گرفتگی نداشته باشد، این گرفتگی ها می توند از کشیده شدن، خمیده شدن و حتی فشار آوردن به بدن باشد.

نشیمن گاه صندلی اداری مناسب

در خرید صندلی اداری مناسب برای کمر درد باید به نکات و ویژگی هایی توجه کنید که شامل نشیمنگاه مناسب باشد، زیرا این نشیمن ها می توانند به راحتی از کمر درد جلوگیری کند و در این نشیمنگاه ها از بالشتک هایی که معمولی هستند استفاده می شود.

هم چنین نباید خیلی نرم باشد و باید لبه های این نشیمن به سمت پایین خم شود و شکل گرد داشته باشد و همچنین شما باشد صندلی را انتخاب کنید که قسمت قابل نشستن آن را بتوانید تنظیم کنید و اگر قابلیت تغییر جهت داشت یکی دیگر از ویژگی های بارز و مهم صندلی اداری مناسب است.

پشتی صندلی اداری مناسب برای کمر درد

یکی از مهم ترین بخش هایی که در صندلی ها وجود دارد، تکیه گاه پشتی در آن ها است، از ایده آل ترین ویژگی ها و مناسب ترین راه ها برای جلوگیری و کاهش کمردرد است و باید بدانید که ویژگی پشتی های صندل به این گونه است که منحنی آن به سمت بیرون است و شما می توانید ارتفاع این گونه صندلی ها را تنظیم کنید.

مناسب ترین پشتی

پشتی صندلی اداری برای کمردرد

ابعاد صندلی اداری مناسب

صندلی اداری مناسب برای کمر درد باید مناسب ترین ابعاد را داشته باشد و همان طور گفتیم باید پشتی های تکیه گاه عرضی در حدود 12 الی 19 اینچی داشته باشد و باید زاویه و ارتفاع آن قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و همچنین مکانیزمی که در آن استفاده می شود باید بتوان آن را تنظیم کرد.

فرم و مدل دسته های صندلی اداری

در زمان خرید صندلی اداری مناسب برای کمر درد، شما باید بدانید که عرض این صندلی های اداری حداقل باید 2 ال 5 اینچ پهنا داشته باشد، زیرا بتواد بدن شما را به خوبی پوشش دهد.

برای این که حساسیت و آسیب رساندن به شریان های خونی در قسمت ساعد دسته به وجود نیاید، از جنس نرم در آن ها استفاده می کنند. در هنگام انتخاب صندلی مناسب اداری باید به این نکته توجه داشته باشید که صندلی اداری مناسب است که پهنا و ارتفاع درست و مناسبی را داشه باشد.

بهترین دسته صندلی اداری

دسته های صندلی اداری

مزایای استفاده از صندلی اداری مناسب

در زمان انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب برای کمر درد شما علاوه بر ویژگی ها باید به مزایای استفاده از آن نیز دقت داشته باشید.

 • از کمر افراد پشتیبانی می کند.
 • بازوها قابلیت تنظیم شدن دارند.
 • عمق صندلی ها نیز قابلیت تنظیم دارند.
 • صندلی های اداری قابلیت خم شدن دارند.

معرفی انواع صندلی اداری مناسب کمر درد

افرادی که به کمر درد مبتلا هستند باید متناسب با وزن و میزان کمردردی که دارند یکی از این نوع صندلی ادای ها را انتخاب کنند و از آن استفاده کنند.

 1. صندلی اداری ارگونومیک زین
 2. صندلی توپی اداری ارگونومیک
 3. صندلی ارگونومیک اداری زانو زده
انواع صندلی اداری برای کمر درد

صندلی مناسب برای کمر درد

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم برای شا مواردی که در صندلی اداری مناسب برای کمر درد، امری واجب و ضروری است را برای شما شرح دهیم تا شما بتوانید بهترین و مناسب ترین صندلی را انتخاب کنید.

سوالات متداول صندلی اداری مناسب برای کمر درد

 1. چه ویژگی هایی از صندلی اداری برای کمردرد مناسب است؟
  پایه های صندلی اداری، نشیمن گاه صندلی اداری مناسب، پشتی مناسب صندلی اداری، ابعاد صندلی اداری مناسب و دسته های صندلی اداری
 2. استفاده از صندلی اداری چه مزایایی دارد؟
  از کمر افراد پشتیبانی می کند، بازوها قابلیت تنظیم شدن دارند، عمق صندلی ها نیز قابلیت تنظیم دارند و صندلی های اداری قابلیت خم شدن دارند.
 3. صندلی اداری چه ابعادی باید داشته باشد؟
  صندلی اداری مناسب باید مناسب ترین ابعاد را داشته باشد و همان طور گفتیم باید پشتی های تکیه گاه عرضی در حدود 12 الی 19 اینچی داشته باشد و باید زاویه و ارتفاع آن قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و همچنین مکانیزمی که در آن استفاده می شود باید بتوان آن را تنظیم کرد.
3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *