مقالات مبلمان و صندلی اداری
مزایا و ویژگی های صندلی های مدیریتی ارگونومیک

مزایا و ویژگی های صندلی های مدیریتی ارگونومیک

کارمندانی که در اداره و شرکت بر روی صندلی های غیراستاندارد می نشینند، پس از مدت زمانی دچار عوارض ناشی استفاده از این صندلی ها می شوند. به همین دلیل، بیشتر افراد استفاده از صندلی های مدیریتی ارگونومیک را تشخیص می دهند. این صندلی در مقایسه با صندلی های اداری معمولی از ویژگی و مزایای بسیاری برخوردار می باشد که سبب محبوبیت آن در میان افراد شده است.

به طور کلی استفاده از صندلی مدیریتی ارگونومیک تاثیر بالایی در حفظ سلامت و بالا بردن راندمان کاری کارمندان و سایر افراد دارد. ولی با قیمت بیشتری از صندلی های ادارای معمولی به فروش می رسد که با این حال به صرفه تر از صندلی های غیر استاندارد می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه صندلی های مدیریتی ارگونومیک به دست آورید.

آشنایی با ویژگی های صندلی مدیریتی ارگونومیک

صندلی مدیریتی ارگونومیک از یکسری ویژگی های خاص برخوردار است. بنابراین به هر صندلی معمولی یا غیر استانداردی نمیتوان عنوان صندلی ارگونومیک را داد. در ذیل به چند مورد از مهمترین ویژگی های این صندلی ها می پردازیم تا در هنگام خرید، بتوانید انتخاب درست و مطمئنی را انجام دهید:

 1. صندلی مدیریتی ارگونومیک، پشتی بلندتری از صندلی کارمندی دارد.
 2. صندلی ارگونومیک دارای ابعاد بزرگتری از صندلی های معمولی می باشد.
 3. ظاهر این صندلی ها جذاب و در عین حال رسمی است.
 4. در ساخت و تولید صندلی های مدیریتی ارگونومیک از مواد مرغوب و درجه یکی استفاده می شود. به همین دلیل نیز با مرور زمان، دچار کاهش کیفیت و تغییر رنگ نمی شود.
 5. ضد تعریق بوده و از ایجاد تعریق در صورت فعالیت مداوم جلوگیری می کند.
 6. صندلی مدیریتی ارگونومیک، به راحتی میچرخد و میتواند به اطراف حرکت کند. یکی از مهمترین ویژگی های صندلی مدیریتی مناسب، قابلیت حرکت به اطراف به صورت نرم و بدون سر و صدا است.

 

مزایای صندلی های مدیریتی ارگونومیک

  1. مزایای صندلی های مدیریتی ارگونومیک

مزایای صندلی های مدیریتی ارگونومیک

صندلی مدیریتی ارگونومیک از مزایای بسیاری در مقایسه با صندلی های اداری غیر استاندارد برخوردار است. به طور مثال، قابلیت تغییر ارتفاع و تکیه صندلی وجود دارد. بنابراین افراد میتوانند براساس میزان قد خود، ارتفاع صندلی ارگونومیک را تنظیم کنند. در ادامه به چند مورد از مهمترین مزایای صندلی مدیریتی ارگونومیک اشاره میکنیم:

 • احساس راحتی در صندلی های مدیریتی ارگونومیک :
  قسمت نشیمنگاه و تکیه گاه صندلی مدیریتی ارگونومیک دارای یک تشک می باشد که سبب پر کردن فضای خالی کمر شما می شود. به همین دلیل نیز هنگام نشستن بر روی این صندلی، کاملا احساس راحتی پیدا می کنید و میتوانید از انجام دادن کار بر روی آن لذت ببرید. در نتیجه دچار عوارض ناشی از کمردرد، زانو درد، گرفتگی ستون فقرات و … نخواهید شد.
 • قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب صندلی ارگونومیک :
  از دیگر مزایای صندلی مدیریتی ارگونومیک، امکان تنظیم ارتفاع و شیب آن می باشد. با این کار، کاربر احساس راحتی کرده و سلامت آنها به طور کامل حفظ می شود. بنابراین هنگام استفاده از این نوع صندلی، میتوانید ارتفاع و شیب آن را متناسب با قد و زاویه دلخواه خود تنظیم کنید.

عدم ایجاد فشار صندلی ارگونومیک به اندام های بدن

قابلیت های صندلی مدیریتی ارگونومیک مانند امکان تنظیم ارتفاع و شیب و قرار گرفتن تشک در بخش نشیمنگاه آن، موجب ایجاد راحتی افراد می شود. بدین معنی که هیچ فشاری به اندام های کاربر مانند گردن، کمر، ستون فقرات، زانوها و … وارد نمی شود.

 • حفظ سلامت افراد
  شاید با خود بگویید که هزینه خرید صندلی مدیریتی ارگونومیک بیشتر از سایر صندلی های اداری می باشد. ولی باید بدانید که در صورت استفاده از صندلی های غیر استاندارد، دچار آسیب دیدگی کمر و ستون فقرات می شوید که هزینه های درمان آنها بسیار بالاتر می باشد. پس خرید و استفاده از صندلی های ارگونومیک بسیار به صرفه تر می باشد. به طور مثال:
  ●سبب جلوگیری از آسیب های جسمی می شود.
  ●در وقت و انرژی شما صرفه جویی می کند.
  ●میتوانید به راحتی از انجام فعالیت های خود لذت ببرید.
  ●دچار عوارض ناشی از درد در قسمت های بدن نشده و نیازی به مراجعه به دکتر برای درمان آنها نخواهید داشت.
 • افزایش تمرکز و بهره وری در هنگام کار:
  از دیگر مزایای صندلی مدیریتی ارگونومیک، افرایش تمرکز و بهره وری می باشد. قرار گرفتن بدن در موقعیت صحیح و راحت، موجب افزایش تمرکز بر روی وظایف می شود و در نتیجه کارمندان میتوانید به بهترین شکل از زمان خود استفاده کنند.

سخن پایانی

همانطور که بیان نمودیم، صندلی مدیریتی ارگونومیک بهترین نوع صندلی اداری در نوع خود می باشد. این صندلی دردها و فشارهای وارد شده به بدن را کاهش می دهد. صندلی ارگونومیک برخلاف سایر صندلی ها، عوارضی مانند درد در قسمت های مختلف بدن را به همراه ندارد و از فرم طبیعی بدن به خوبی پشتیبانی می کند. از جمله مزیت های صندلی های مذکور احساس راحتی کاربر، حمایت از کمر، توزیع متوازن وزن و … می باشد که سبب محبوبیت آن شده است. چنانچه قصد خرید صندلی مدیریتی ارگونومیک را دارید، به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید. همچنین در زمان خرید از کیفیت آن اطمینان حاصل کرده و صندلی را با قیمتی مناسب با ویژگی هایش خریداری کنید.

سوالات متداول درباره مزایا و ویژگی های صندلی های مدیریتی ارگونومیک

 1. قیمت صندلی ارگونومیک چقدر است؟
  صندلی مدیریتی ارگونومیک به عواملی مانند طرح، رنگ، ابعاد، مدل و … بستگی دارد. بنابراین در هنگام خرید به این عوامل توجه کنید.
 2. صندلی اداری ارگونومیک چیست؟
  یکی از تجهیزات ضروری اداری، صندلی ارگونومیک است که کارمندان با استفاده از آن میتوانند به راحتی کار کنند. در ساخت این صندلی، قاعده و اصول بهداشتی رعایت شده است و از لحاظ استاندارد در رده بالایی قرار دارد.
 3. خرید صندلی ارگونومیک چگونه صورت می گیرد؟
  میتوانید خرید صندلی اداری ارگونومیک را به دو شکل حضوری و آنلاین انجام دهید. بهترین روش خرید این محصول، مراجعه به فروشگاه های معتبر است. چنانچه امکان مراجعه حضوری به این مراکز را ندارید، میتوانید به صورت اینترنتی آن را سفارش دهید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *