مقالات مبلمان و صندلی اداری
 مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض

 مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض

 مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض

برای خیلی از افرادی که یک شرکت یا دفتر اداری دارند این سوال پیش خواهد آمد که مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض بهتر است؟

خب، در پاسخ به این دوستان باید بگوییم که ما، در گلدسیت به شما پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا برایتان بگوییم که گزینه تعمیر مبلمان اداری بهترین است یا اینکه بخواهید آن ها را تعویض کنید.

مبلمان اداری خراب ارزش تعمیر کردن دارند؟

تعمیر مبل اداری

تعمیر صندلی اداری

از دیگر سوالاتی که ممکن است برای خیلی از شما دوستان عزیز پیش آید این است که آیا اصلا تعمیر کردن مبلمان اداری و صندلی اداری کار درستی است و این کار ارزش دارد یا خیر؟!

همه ما بخوبی این موضوع را می دانیم که با شرایط اقتصادی این روزها و گرانی هایی که هر روز در موارد مختلف شاهد هستیم همیشه باید در هزینه هایی که داریم کمی صرفه جویی کنیم.

درباره تعمیر و یا تعویض صندلی اداری یا هر نوع مبلمان اداری دیگر باید بگوییم که اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که میزان خرابی را مورد ارزیابی قرار دهید.

در صورتیکه خرابی چندان زیاد نباشد و بتوانید با کمترین هزینه آن را تعمیر کنید چرا که نه، بهترین کار به جای اینکه هزینه زیادی بابت خرید یک دست صندلی اداری جدید خرج کنید این است که با کمترین هزینه آن را تعمیر کنید.

برای تشخیص دقیق این کار هم بهتر است که به متخصص تعمیر مبلمان اداری مراجعه کنید.

خرابی مبلمان اداری

مبلمان های اداری از تجهیزات مختلفی تشکیل شده اند که برای نشستن و کار کردن از آن ها در محیط های کاری مختلف استفاده می شود.

این لوازم به مرور زمان اگر استانداردهای لازم برای ساخت و طراحی آن ها به درستی در آن ها رعایت نشده باشد دچار آسیب دیدگی خواهند شد و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا خواهند کرد.

اما سوال اصلی که برای همه شما دوستان عزیز در مواقع خرابی مبلمان اداری پیش می آید این است که مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض؟!

در حقیقت باید بگوییم که تعمیرات صندلی مدیریتی، صندلی اداری و سایر مبلمان اداری بخشی از مواردی است که حتما باید توسط متخصص این کار انجام شود.

در ادامه اشاره ای به برخی از بخش های مبلمان اداری که بیشتر آسیب می بینند و نیاز به تعمیر دارند کرده ایم.

کدام خرابی های مبلمان اداری قابل تعمیر است؟

همانطور که در مطالب بالا هم عنوان کردیم برخی از بخش های مبلمان های اداری هستند که به راحتی قابل تعمیر می باشند و نیازی نیست در صورت خراب شدن آنها استرسی برای هزینه های تعویض داشته باشید.

زیرا به راحتی با هزینه های مقرون به صرفه توسط یک متخصص تعمیر مبلمان اداری می توانید آسیب ها و خرابی های به وجود آمده را برطرف کنید.

از جمله بخش های مبلمان اداری که به راحتی قابل تعمیر می باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • چرخ صندلی
 •  روکش مبل و صندلی
 • تعمیر پایه های مبلمان
 •  فوم یا ابر صندلی
 • تعمیر جک صندلی گردان
 •  اسفنج مبلمان

تعمیر نشیمن مبلمان یا صندلی اداری

در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از بخش های قابل تعمیر صندلی اداری و سایر تجهیزات مربوط به مبلمان اداری نشیمنگاه صندلی و مبلمان می باشد.

در حقیقت باید بگوییم که تعمیر این جزء از مبلمان اداری یکی از رایج ترین خرابی ها و آسیب دیدگی ها به شمار می آید.

پوسیدگی و فرو رفتگی هایی که بر اثر نشستن های طولانی مدت به وجود می آیند و شما با تعویض روکش صندلی اداری به راحتی می توانید همچون روزهای اول از آن استفاده کنید.

برای تعمیر این کار باید مراحل زیر طی شوند.

 1. ابتدا باید قسمت نشیمن از بدنه جدا شود
 2. بعد از آن لایه رویی صندلی از روی نشیمنگاه حذف شود
 3.  سپس ساختار کلی نشیمنگاه بررسی و در صورت خرابی روی آن فوم قرار می‌گیرد.
 4. آخرین کار این است که روکش بر روی فوم یا اسفنج دوخته میشود و نشیمنگاه در جای خود قرارداده می‌شود.

تعمیر جک صندلی اداری

جک، بخش دیگری از صندلی اداری و سایر مبلمان های اداری می باشد که قابل تعمیر می باشد.

این بخش از صندلی که کار آن تنظیم ارتفاع نشیمنگاه می باشد بر اثر فشار زیاد به مهره ها پس از استفاده طولانی دچار خرابی می‌شود.

با جایگزین کردن یک جک جدید به راحتی می توانید صندلی خود را همچون روز اول استفاده کنید.

هزینه تعمیر مبلمان اداری

تا به اینجا کار برایتان گفتیم که مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض بهتر است، همچنین به بخش هایی از مبلمان اداری که تعمیر کردن آن ها به مراتب به صرفه تر از تعویض کردن آن ها می باشد نیز اشاره کرده و کمی درباره آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم.

حال در ادامه میخواهیم کمی هم درباره هزینه تعمیر مبلمان اداری برایتان بگوییم.

درباره مسئله مربوط به هزینه تعمیر باید به نکات زیادی از جمله تنوع زیادی که در نوع و جنس مبلمان های اداری وجود دارد توجه داشته باشید که این موارد می توانند بر قیمت تعمیر آن اثر گذار باشند.

متاسفانه این روزها هم که همه چیز در حال افزایش قیمت پیدا کردن است و نمی توان یک قیمت مشخص و ثابتی را برای خرید، فروش و حتی تعمیر و یا تعویض کالایی عنوان کرد.

بنابراین پیشنهادی که ما برای شما دوستان عزیز داریم این است که برای تعمیر مبلمان اداری به فروشگاه ها و تعمیرگاه های مربوط به این حوزه مراجعه کنید و با اطلاع از قیمت و نوع کار آن ها تعمیرات مبلمان اداری خود را به آن ها بسپارید.

در نهایت اینکه

برای خرید میز و صندلی اداری و سایر مبلمان های ادرای باید دقت و توجه زیادی داشته باشید تا گزینه هایی که می خرید از نظر کیفیت و استاندارد گزینه های مناسبی باشند.

بهتری کار خرید مبلمان اداری از فروشگاه ها و وب سایت های معتبر می باشد که برای کالاهای خود گارنتی و ضمانت به مشتریانشان ارائه می دهند.

در اینصورت می توانید با خراب شدن هر یک از تجهیزات اداری خود از گارانتی محصولاتی که در اختیار دارید با آسودگی خاطر استفاده کنید و کمتر نگران این مسئله باشید که مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض بهتر است؟!

سوالات مربوط به مبلمان اداری را تعمیر کنیم یا تعویض

 1. تفاوت فوم و اسفنج برای مبلمان اداری در چیست؟
  اسفنج‌ها، همان ابر‌هایی هستند که موارد استفاده گوناگونی دارند و در ضخامت های متفاوت دیده می‌شوند. فوم‌ها ازترکیب شیمیایی و در کوره تشکیل میشوند که نسبت به اسفنج دارای انواع مختلفی می باشند و به فوم های سرد و گرم دسته بندی شده اند.
 2. فوم سرد دارای چه مشخصاتی می باشد؟
  فوم های سرد، نرم و طول عمر نسبتا کمتری نسبت به سایر فوم ها دارند.
 3. کلاف مبل چیست؟
  همان اسکلت چوبی و یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان اداری است که تمامی اجزای دیگر نظیر اسفنج، پارچه، فوم بر روی آن قرار میگیرند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *