مقالات مبلمان و صندلی اداری
معرفی سبک های مبلمان اداری

معرفی سبک های مبلمان اداری

سبک های مبلمان اداری

همان طور که می دانید کسب و کار ها هر روزه دارند گسترش می یابد و شما باید در این زمان از مبلمان اداری استفاده کنید و مبلمان های اداری شامل میز گرروهی، میز کارمندی، میز کنفرانس، میز مدیریت، صندلی ها، پارتیشن های اداری که باید برای شما به معرفی سبک های مبلمان اداری بپردازیم تا بتوانید با آن ها آشنا شوید.

بررسی و معرفی سبک های مبلمان اداری

مبلمان اداری در سبک ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که هرکدام ویژگی ها، طرح و رنگ های مخصوص به خود را دارند که شما باید اصول فنگ شویی در چیدمان مبلمان را بدانید تا در نگهداری از آنها دچار مشکل نشوید. این سبک ها شامل موارد زیر هستند.

سبک کلاسیک مبلمان اداری

جالب است بدانید که سبک کلاسیک از جمله قدیمی ترین ها در معرفی سبک های مبلمان اداری جلیس است که مهم ترین متریالی که در آن استفاده شده است چوب است، البته متریال چوبی که با پوشش رنگ پلی اورتان و پلی استر براق و جلوه می دهند.

مبلمان هایی که در سبک کلاسیک هستند مطلوب ترین کیفیت را دارند زیرا از چوب های مقاوم و با دوام چنار، افرا، راش، گردو و کاج استفاده می کنند که عامل ماندگاریی و عمر مفید بالای مبلمان اداری می شود.

قیمت سبک کلاسیک بالا است زیرا بر روی چوب منبت کاری و تزئینات خاصی را انجام می دهند و معمولا رنگی که در این سبک از مبلمان استفاده می شود، رنگ تیره است اما رنگ های روشن نیز استفاده می شود و باید بدانید که طرح های سنتی و ساده در این سبک طراحی می شوند.

سبک کلاسیک به محیط کاری شما وقار، شکوه، عظمت و در عین حال احساس صمیمت و گرما را می دهد.

سبک مدرن در معرفی سبک های مبلمان اداری

طرح ها و سبک ها در مبلمان اداری مدرن، ساده هستند، الگوی این سبک از اشکال هندسی است و سبک مدرن بیشتر از جنس های شیشه، چوب و فلز ساخته می شود و باید بدانید که در این سبک طرح های ساده و زیبا با رنگ بندی های متنوعی وجود دارد که رنگ های سبک مدرن مبلمان پر انرژی و روشن است.

قیمت این سبک از مبلمان به نسبت مبلمان کلاسیک پایین تر است و وزن کمتری دارد و باید بدانید که سبک مدرن کارایی بیشتر و به روز تر است. مبلمان هایی که در سبک مدرن هستند ارگونومیک بوده است.

سبک کلاسیک تفسیری مبلمان اداری

جالب است بدانید که سبک تفسیری ترکیب سبک مدرن و کلاسیک است و بیشترین رنگی که در این سبک استفاده می شود نقره ای و طلایی است و حالت مبلمان ها کلاسیک و قدیمی است با این وجود که سبک نوآوری مدرن بیشتر اعمال می شود و شما باید به این موارد در معرفی سبک های مبلمان اداری توجه داشته باشید.

سبک مینیمالیستی مدرن

مهم ترین مشخصه ای که در سبک مدرن مینیمالیستی وجود دارد این است که ساده هستند و رنگ های استفاده شده در این سبک از مبلمان شامل طوسی، بژ، خاکستری، کرمی، دودی است که به راحتی می توان آن ها در کنار یک دیگر استفاده کرد.

این سبک بیشترین طرفدار را دارد زیرا باعث تمرکز حواس کارمندان می شود و طراحی آن به دور از تجمل است و همین امر باعث شده است کارایی و تمرکز افراد بالا برود و اگر محیط کاری شما کوچک است و می خواهید بزرگ نشان داده بشود به شما پیشنهاد می کنیم سبک مینیمالیست را انتخلب کنید.

سبک هایتک مبلمان اداری

در معرفی سبک های مبلمان اداری، می رسیم به سبک هایتک که در آن تکنولوژی استفاده می شود و باید بدانید که در این سبک، طراحی داخلی آن با آخرین تکنولوژی های روز صورت می گیرد که این تکنولوژی ها شامل گوگل درایو، اسکای درایو ، دراپ باکس است که در کاهش مصرف کاغذ نقش به سزایی دارد و می توان برای ارتباط در اتاق کنفرانس از صفحات نمایش دیواری که لمسی هستند استفاده کنید.

سبک معاصر در معرفی سبک های مبلمان اداری

شاید برایتان جالب باشد که یکی دیگر از سبک ها، سبک معاصر است که باز هم ترکیب سبک کلاسیک و مدرن است و همانند سبک مینیمال بسیار ساده است و متریال استفاده شده در این سبک چوب است که رنگ ساده، خنثی دارد و در طراحی آن از خطوط ساده و اشکال هندسی استفاده می کنند و به رنگ های سفید، سیاه و خاکستری موجود است.

سبک ماوریک در سبک ها مبلمان اداری

در معرفی سبک های مبلمان اداری می رسیم به سبک ماوریک که یکی از زیرمجموعه های مبلمان مدرن است و باید برایتان جالب باشد که این سبک طراحی غیر معقولی دارد و برای هرکسی آشنا نیست و از هیچ قانونی پیروی نمی کند.

در این مبلمان رنگ ها به صورت تصادفی انتخاب شده و هیچ محدودیتی در انتخاب آن ها وجود ندارد و به این سبک ماوریک سبک بازی با رنگ های مختلف می گویند که باعث می شود فضا جلوه متفاوتی داشته باشد.

سبک رترو در معرفی سبک های مبلمان اداری

افرادی که به لوازم قدیمی علاقه دارند، این سبک برای آن ها طراحی شده است زیرا سبک رترو به شما به گذشته برگشتن را القا می کند و برای طراحی این سبک از قدیمی ترین مدل ها الهام می گیرند و ترکیبی از امروز و گذشته است. رنگ هایی که پرانرژی و شاد هستند در این سبک استفاده می شوند و مهم ترین عنصر در طراحی این سبک، رنگ مبلمان است.

سبک روستیک در مبلمان اداری

از مواد و متریال طبیعی برای طراحی سبک روستیک استفاده می کنند و به طبیعت از نظر بافت و فرم بسیار نزدیک است و باید برایتان جالب باشد که در معرفی سبک های مبلمان اداری وسایلی گه در سبک روستیک استفاده می شود از جنس چوب بوده و دست ساز و ساده هستند و باید تمام لوازم حالت طبیعی خودشون حفظ کنند.

طرح هایی که در این سبک از مبلمان اداری استفاده می شود، قاعده و نظم مشخصی ندارند به این صورت که در این سبک جلا و رنگی به چوب ها نمی دهند و تنها مات می شوند و این سبک به شما حالت قدیمی بودن و سادگی را منتقل می کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل برای شما به معرفی سبک های مبلمان اداری بپردازیم و شما با توجه به سلیقه و دکوراسیون اداره و یا منزل خودتان یکی از آن ها را انتخاب کرده و خریداری کنید.

سوالات متداول معرفی سبک های مبلمان اداری

  1. چه سبک هایی در مبلمان اداری وجود دارد؟
    در مبلمان اداری سبک های زیاد و متنوعی وجود دارد که شامل سبک روستیک، سبک ماوریک، سبک رترو، سبک کلاسیک، سبک مدرن، سبک کلاسیک تفسیری، سبک مینیمالیستی مدرن، سبک هایتک، سبک معاصر است.
  1. سبک معاصر مبلمان اداری چه ویژگی هایی دارد؟
    سبک معاصر از ترکیب سبک کلاسیک و مدرن به وجود می آید و بسیار ساده است و متریال در این سبک چوب است که رنگ ساده، خنثی دارد و در طراحی آن از خطوط ساده و اشکال هندسی استفاده می کنند و به رنگ های سفید، سیاه و خاکستری موجود است.
  1. در مبلمان اداری سبک کلاسیک تفسیری به چه صورت است؟
    ترکیب سبک مدرن و کلاسیک مبلمان سبک تفسیری است و نقره ای و طلایی بیشترین رنگی که در این سبک استفاده می شود و حالت مبلمان ها کلاسیک و قدیمی است با این وجود که سبک نوآوری مدرن بیشتر اعمال می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *