صندلی رستورانی

صندلی رستورانی همانطور که از اسمش مشخص است، کاربرد آن در رستوران ها است. اصول ارگونومیک در این صندلی ها به نحوی رعایت شده است که برای استفاده ی کوتاه مدت مناسب باشند دلیل آن هم این است که مدت زمان استفاده افراد بر روی این صندلی از یکی دو ساعت فراتر نمی رود اما در کل باید برای مشتریان رستوران راحتی قابل قبول و مناسبی داشته باشد و همچنین به دلیل تعداد بالایی که از این صندلی رستورانی استفاده می شود، باید قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای داشته باشند.

صندلی رستورانی با رنگ بندی و طراحی های متفاوت

این صندلی ها دارای رنگ ها و طرح های مختلفی است. اغلب در ساخت این نوع از صندلی ها از مواد پلاستیکی، استیل و چرم صنعتی استفاده می شود. دارای وزن سبکی هستند و حمل و نقل و چیدمان راحتی دارند. اما به تناسب رستورانی که در آن از صندلی استفاده می کنیم، مدل ها و طرح های صندلی ها متفاوت خواهد بود. برای مثال در فست فود هایی که تعداد مراجعین و مشتریان زیاد است و فضای سالن نیز جوابگوی تعداد زیاد مشتری است، از صندلی های پلاستیکی و سبکی که هم دارای استحکام خوب، حجم کم و قیمت ارزان هستند استفاده می شود. اما در رستوران هایی که غذاهای ایرانی سرو می شود، از صندلی های با کیفیت تر و متناسب تر با محیط استفاده می شود.

در رستوران های لاکچری و گران قیمت نیز معمولا از صندلی های چوبی یا فلزی با روکش چرم که حس بهتر و متناسب با محیط را به مشتریان القا می کند، استفاده می شود. در واقع تناسب میان کیفیت خدمات رستوران با صندلی ها که یکی از اجزاء اصلی دکوراسیون داخلی رستوران است، بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر زیبایی و تناسب میان اجزاء، راحتی صندلی ها نیز در ایجاد حس خوب و خاطره انگیز برای مشتری اهمیت بسزایی دارد. بنابراین خرید میز و صندلی های خوب و راحت مانند یک سرمایه گذاری است. اما نباید این سرمایه گذاری نسبت به درآمد رستوران غیر عاقلانه و نامناسب باشد.

عامل دیگری که در انتخاب صندلی ها باید مورد توجه قرار گیرد، فضای در دسترس و متعاقبا نحوه چیدمانی است که بیشترین بازدهی را در اختیار صاحبان رستوران قرار می دهد. با توجه به این موضوعات باید اقدام به خرید صندلی های مورد نیاز، که ممکن است تک نفره، دو نفره، سه نفره و یا ترکیبی از همه آنها باشد، بنماییم.

صندلی رستورانی یا مبلمان رستورانی؟ کدام مناسب تر است؟

لازم به ذکر است که در برخی از رستوران ها و مخصوصا کافی شاپ ها به جای صندلی از مبلمان رستوران استفاده می شود. این مبلمان میتواند با تم رنگ لوگو، ساختمان و سایر خصوصیات رستوران ست باشد. مبلمان اداری یا مبلمان رستوران نسبت به صندلی ها از راحتی بسیار بیشتری برخوردارند و ظاهر شیک تر و مناسب تری دارند. اما از لحاظ قیمت و هزینه خرید و نگهداری، گران تر هستند.

بهتر است در هنگام راه اندازی رستوران و خرید تجهیزات با کارشناسان گلدسیت ارتباط برقرار کرده و از مشاوره های حرفه ای و ارزشمند همکاران ما بهره مند شوید.