صندلی مدیریتی

صندلی مدیریتی می تواند یکی از مهمترین عوامل زیبایی یک شرکت محسوب شود، در هر سازمان مجموعه ای از افراد، برای موفقیت آن سازمان تلاش میکنند. این افراد از پایین ترین سطوح کارمندان تا کارشناسان و متخصصان، مدیران میانی و ارشد قرار دارند. همانطور که افراد با جایگاه های مختلف دارای درآمدها، مسئولیت ها و وظایف مختلف هستند، نوع تجهیزاتی که برای آنها در نظر گرفته می شود نیز متفاوت است. در این بین مدیران سازمان ها با توجه به جایگاه و مسئولیت های مهمی که در سازمان بر عهده دارند، باید تجهیزاتی برای آنها در نظر گرفته شود که هم درخور شان و منزلت آنها باشد و هم از راحتی بسیار بالایی برخوردار باشد. زیرا بیشترین بخش از وظایف مدیران را فعالیت های ذهنی مانند تصمیم گیری و مذاکره با سایرین تشکیل می دهد. پس باید از تجهیزاتی برای آنها استفاده شود که از ارگونومی بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین صندلی مدیریتی دارای چه ویژگی هایی است؟

صندلی های مدیران سازمان ها باید از وقار و صلابت بالایی برخوردار باشد. قالبا صندلی  مدیریتی نسبت به سایر صندلی اداری بسیار بزرگ است. پشتی های بزرگ و وجود بالش هایی برای محافظت از کمر و گردن مشخصه های صندلی مدیریت است.

در ساخت این صندلی و یا مبلمان اداری از مرغوبترین مواد استفاده می شود. معمولا روکش صندلی های مدیریت را از پارچه یا چرم طبیعی و گاهی نیز از ترکیب این دو تهیه می کنند.

صندلی مدیریتی از ارگونومی بسیار بالایی برخوردارند. این صندلی ها باید به خوبی از چهار ناحیه گردن، پشت، کمر و دنبالچه محافظت کند. در هنگام نشستن، باید پا بر روی زمین قرار بگیرد تا قسمتی از وزن بدن توسط پا کنترل شود. زیرا اگر پا از زمین فاصله داشته باشد فشار بر روی ناحیه زانو افزایش میابد و اگر ارتفاع کم باشد بیشتر وزن بدن بر روی کمر و پاها قرار میگیرد و برای نشستن های طولانی مدت مناسب نیستند. بدین منظور در صندلی های مدیریت برای تنظیم ارتفاع از جک های تنظیم ارتفاع استفاده می شود.

یک صندلی مدیریتی خوب به گونه ای است که هنگام نشستن گردش خون در پاها مختل نمی شود. پشتی این صندلی ها قابلیت توقف و جابجایی راحت را به کمر می دهد. دسته های صندلی به گونه ای است که آرنج به شکل عدد هشت نسبت به شانه ها فاصله داشته باشد. نشیمنگاه صندلی دارای عمق مناسبی است. به گونه ای که آنقدر کم نباشد که فرد بر روی آن لیز بخورد و آنقدر زیاد هم نباشد که لبه های قسمت عمیق صندلی، درد و ناراحتی در فرد ایجاد کند.

راحتی صندلی اداری

برای تسهیل حرکت مدیران، در زیر صندلی های مدیریت از چرخ استفاده می شود. معمولا از طرح ها و رنگ های بسیار متفاوتی در ساخت این نوع صندلی ها استفاده می شود اما غالبا رنگ صندلی های بزرگ مدیریتی مشکی، قهوه ای یا ترکیبی از این دو رنگ است.

در تولید صندلی های گلدسیت ، توجه به راحتی و استحکام در درجه ی بالایی از اهمیت قرار دارد اما این راحتی نباید به گونه ای افراطی باشد و موجب خوابالودگی فرد هنگام نشستن بر روی آن باشد.

در ساخت اسکلت و بدنه اصلی صندلی نیز از مواد مختلفی مانند فلزات با آلیاژ های مختلف، چوب و پلاستیک استفاده می شود. نوع موادی که در ساخت صندلی مدیریت استفاده می شود ممکن است بر روی قیمت آن تاثیر بگذارد اما در نهایت آنچه مهم است، زیبایی و راحتی استانداردی است که باید برای مدیران فراهم کند.