صندلی کارشناسی

صندلی کارشناسی یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین انواع صندلی اداری محسوب می شود و غالب این صندلی های اداری (کارشناسی، مدیریتی، کارمندی و … ) از نوع گردان هستند. امروزه به دلیل تنوع طرح و رنگ  صندلی کارشناسی ، انتخاب برای افراد بسیار زیاد است و باید در نظر داشت که برای خرید یک صندلی کارشناسی مناسب که ویژگی هایی مانند راحتی، ارگونومی، قابل تنظیم بودن و …. را داشته باشد باید زمان بیشتری صرف و با دقت بیشتری انتخاب کرد. شرکت گلدسیت با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود خرید مبلمان و صندلی اداری را برای مشتریان سهولت بخشیده. همچنین شما می توانید جهت دریافت مشاوره برای طراحی و چیدمان و خرید تجهیزات اداری با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:  مبلمان اداری با فناوری روز

 

صندلی کارشناسی با طرح ها و رنگ های متنوع

صندلی های متنوعی در بازار ارائه شده اند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. یکی از این صندلی ها، صندلی کارشناسی است. به دلیل مدت زمان طولانی که افراد در ادارات و سازمان ها با نشستن روی صندلی سپری می کنند، باید صندلی اداری با درجه ی راحتی و ارگونومی بالا مورد استفاده قرار گیرد تا از آسیب به بدن در ناحیه ی ستون فقرات جلوگیری شود.

از ویژگی های مهم و اساسی یک صندلی اداری، راحت و ارگونومیک بودن آن است. یک صندلی کارشناسی تقریبا تمامی ویژگی هایی که در ساختار یک صندلی اداری وجود دارد را دارا است ؛ با این تفاوت که وجود برخی ویژگی ها در ساخت این نوع صندلی ها سبب می­شود تا این صندلی ها برای کاربران آن ها راحت تر و نشستن طولانی مدت بر روی آن ها دلنشین تر باشد. وقتی به یک کتابخانه یا یک رستوران می روید، به دلیل زمان کوتاهی که در آنجا سپری می کنید، ارگونومیک نبودن صندلی ها بر سلامتی شما تاثیر چندانی ندارد اما در محل کار به دلیل اینکه اکثر روزهای هفته به مدت بیش از هشت ساعت کاری بر روی صندلی نشسته اید، این موضوع به یک موضوع مهم تبدیل می­شود. در این شرایط صندلی باید قابلیت تنظیم مطابق با قد و وزن شما را داشته باشد و مواد به کار رفته در آن به گونه ای باشد که در بلند مدت احساس خستگی نکنید.

یک صندلی اداری ایده آل باید علاوه بر رعایت اصول ارگونومی در طراحی و ساخت از لحاظ ظاهری زیبا، متناسب با دکوراسیون محیط (مدرن، کلاسیک و ….) و جایگاه افراد ی که از آن استفاده می کنند باشد.

اصلی ترین ویژگی های صندلی کارشناسی

  • به دلیل تفاوت در ظاهر افراد مختلف به ویژه تفاوت در قد در یک سازمان وجود جک در صندلی کارشناسی کمک می کند تا این افراد به راحتی بتوانند متناسب با نیاز خود ارتفاع صندلی را تغییر داده و احساس راحتی کنند.
  • در طراحی این نوع صندلی ها معمولا از پایه ی چرخ دار استفاده می شود تا حرکت بر روی سطوح و جابجایی و دسترسی به قسمت های مختلف میز را تسهیل کند.
  • پشتی این صندلی ها به صورت منعطف و c شکل طراحی میشود تا با پر کردن گودی کمر افراد در هنگام نشستن، بتواند احساس راحتی بیشتری را به آنها منتقل کند. معمولا پشتی این صندلی ها به گونه ای طراحی می شود که ستون فقرات کاربر را در زاویه 110 درجه قرار میدهد. زاویه 110 درجه بهترین زاویه برای تسلط به محیط روبرو و جلوگیری از فشار مضاعف به کمر است.
  • وجود گزینه ی تنظیم ارتفاع دسته در این صندلی ها کمک می کند تا مناسب ترین موقعیت برای قرار دادن دست ها انتخاب شود و از ایجاد ناراحتی در ناحیه گردن جلوگیری می کند.
  • استفاده از روکش های ضد تعرق در صندلی سبب می شود که نشستن بر روی آن برای مدت طولانی آزار دهنده نباشد.

به طور کلی صندلی کارشناسی باید بر اساس اصول ارگونومی و استانداردهای جهانی ساخته شوند تا افراد در طول زمان دچار مشکلات جسمی نشوند.