صندلی اداری

صندلی اداری مناسب را چگونه و از کجا خریداری کنیم؟ آیا انتخاب یک صندلی لوکس برای شرکت و یا سازمان کار ساده ای است؟ آیا می توان با حداقل هزینه ی ممکن، محصولات لوکسی برای شرکت خود خریداری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، با شرکت گلدسیت همراه باشید تا شما را با انواع صندلی اداری و نحوه ی انتخاب آن آشنا کنیم. برای انتخاب صندلی اداری مناسب، باید از افراد متخصص مشاوره بگیرید و بهترین تجهیزات را متناسب با فضای محل کار خود انتخاب و خریداری کنید. پیشنهاد ویژه ی شرکت گلدسیت برای شما مشاوره رایگان توسط طراحان داخلی و متخصصان ما است.

تجهیزات  و یا مبلمان اداری نیز باید متناسب با فعالیت سازمان مربوطه انتخاب شود که متفاوت با تجهیزاتی است که در سایر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. صندلی اداری در طیف وسیعی از مشاغل و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه تعدادی از مدلهای صندلی اداری را به شما معرفی خواهیم کرد.

صندلی اداری گلدسیت با استانداردهای ملی

امروزه افراد جامعه صرفا به دنبال صندلی هایی زیبا نیستند، بلکه به دنبال صندلی هایی هستند که از نظر ساختاری با استاندارد های یک صندلی طبی و ارگونومی برابری کند. البته در نظر داشته باشید که شکل ظاهری یک صندلی هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما به همان اندازه، ارگونومیک بودن آن هم، مهم است، یعنی طراحی یک صندلی اداری، باید به گونه ای باشد که کارمندان یک شرکت، که روزانه ساعات زیادی را روی آن ها می نشینند دچار آسیب های جسمانی نشوند.

ارگونومیک چیست؟

ارگونومیک تنها یک علم است که برای طراحی برنامه، وسایل و یا ابزاری ساخته شده است که به سلامت فیزیکی انسانها کمک می کند تا خیلی راحت تر و با انرژی بیشتری به زندگی خود ادامه دهند، در واقع علم ارگونومیک به شما این اجازه را می دهد تا وسایل و یا ابزارهای قدرتمند، با کیفیت و استانداردی را برای تجارت و یا زندگی خود انتخاب کنید. این وسایل می تواند صندلی و یا مبلمان اداری شرکت شما باشد اما مهمترین موضوعی که برای شما وجود دارد، این است که وسایل شما، باید از استانداردهای ارگونومیک پیروی کند و شرکت گلدسیت برای اولین بار در ایران به تولید صندلی های مختلفی برای شرکت ها می پردازد که این صندلی و تجهیزات، علاوه بر ارگونومیک بودن آن، به زیبایی شرکت شما هم کمک فراوانی می کند، زیرا صندلی های گلدسیت، با رنگ بندی متفاوت و طراحی های زیبا ساخته شده است.

صندلی اداری باید با ظاهر و فضای داخلی شرکت شما همخوانی داشته باشد و متناسب با نوع کاربرد آن انتخاب شود. صندلی هایی که در بخش های مختلف یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد از قرار زیر است:

  • صندلی مدیریتی
  • صندلی کارشناسی
  • صندلی کارمندی
  • صندلی انتظار
  • صندلی کنفرانس
  • صندلی ویزیتوری

و…

1- صندلی مدیریتی

این صندلی ها معمولا در ابعاد بزرگ تر نسبت به سایر صندلی ها و با روکش چرم تولید می شوند، دارای تنظیمات ارتفاع و تکیه گاه هستند و پایه های آن ها جهت جابجایی آسانتر از نوع چرخ دار تعبیه شده است. این صندلی ها معمولا ظاهری خاص و متناسب با جایگاه مدیریت دارند.

2- صندلی کارشناسی

صندلی های کارشناسی بسیار راحت و با تنظیمات زیاد برای راحتی بیشتر کاربران آن ها طراحی شده است. تنظیمات این صندلی ها شامل تنظیم ارتفاع، دسته، تکیه گاه و… است و برای جابجایی راحت تر از چرخ در زیر پایه های آن استفاده شده است.

3-صندلی کارمندی

صندلی اداری کارمندی نیز شکل ساده تری از صندلی های کارشناسی و مدیریتی است. به گونه ای که دارای پایه ی چرخ دار و یا کنفرانسی و جک است. این نوع صندلی ها ابعاد کوچکتری دارند و برای محیط هایی که تعداد زیادی صندلی باید در فضای کمی گنجانده شوند مناسب تر هستند.

4- صندلی انتظار

در برخی از سازمان ها، به دلیل نوع خاص خدماتی که ارائه می دهند تعداد ارباب رجوع در آنها زیاد است. برای استفاده بهتر از محیط و همچنین انتخابی مقرون به صرفه، صندلی های انتظار بهترین گزینه هستند. این صندلی ها در تعداد دو، سه و یا چهار نفره در کنار هم و متصل به هم قرار میگیرند. نکته ی مهم در خرید این صندلی ها توجه به استحکام آن ها به دلیل استفاده ی مداوم از آن ها است.

5- صندلی کنفرانسی

صندلی اداری کنفرانسی، صندلی هایی هستند که در جلسات و همایش ها و کنفرانس های سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. راحتی این نوع صندلی ها به راحتی مدل های مدیریتی، کارشناسی و کارمندی هستند اما غالبا در آن ها از پایه ی ثابت استفاده می شود. به علاوه به دلیل چیده شدن تعدادی از آن ها دور یک میز لازم است ابعاد کوچک تری نسبت به صندلی های مدیریتی داشته باشند.

6-صندلی ویزیتوری

این نوع صندلی اداری، صندلی هایی بسیار راحت و قابل استفاده در مکان هایی که جابجایی بسیار کم است مانند بخش پذیرش و صندوق، بسیار مناسب است. این صندلی ها برای نشستن های طولانی است و اغلب پایه آن ها ثابت است.

حرف آخر

زمانی دکوراسیون اداری شما از ارگونومیک خوبی برخوردار است که از صندلی اداری مناسبی استفاده کرده باشید، زیرا در رابطه با سلامتی کارمندان و مدیران یک شرکت، هیچ چیزی به اندازه ی یک صندلی ارگونومیک مناسب نیست، در نظر داشته باشید که یک صندلی اداری مناسب، می تواند تفاوت عظیمی در نحوه ی عملکرد کارکنان یک شرکت داشته باشد، زیرا احساس راحتی صندلی های با کیفیت را به وضوح احساس خواهید کرد. اکثر کارمندان و یا مدیران شرکت بعد از مدتی به آسیب های جسمی مختلف دچار می شوند دلیل چنین آسیبهایی، استفاده از صندلی های غیر استاندارد می باشد.

شاید در نگاه اول کمی عجیب باشد که هنگام نشستن بر روی صندلی، حدود 100 عضله ی شما درگیر می شود و اگر نحوه ی نشستن بر روی صندلی را هم بلد نباشید، قطعا در دراز مدت به آسیب های جسمی دچار خواهید شد. در این مقاله به معرفی انواع صندلی اداری پرداختیم و به صورت کامل، مزایا و معایب هر کدام را برای شما تشریح کردیم. جهت دریافت مشاوره برای خرید تجهیزات برای فضای موردنظر خود با ما تماس بگیرید.