مقالات مبلمان و صندلی اداری
ویژگی های صندلی کارشناسی

ویژگی های صندلی کارشناسی

کارمند به دلیل شرایط شغلی که دارند، مجبور می شوند ساعت ها روی صندلی بنشینند و به انجام امور بپردازند. همین امر سبب خسته شدن افراد شده و گاهی آسیب هایی به کمر، گردن و پا هایشان وارد می شود. از این رو این افراد باید بر روی صندلی های استاندارد و بسیار با کیفیتی بنشینند تا کم تر خسته شوند. با شناخت ویژگی های صندلی کارشناسی و انتخاب یک نمونه مناسب از این نوع صندلی ها می توان به افزایش تمرکز و سلامتی افراد کمک کرد و آن ها را از خستگی بیش از حد رها کرد.

ویژگی های صندلی کارشناسی

یکی از برترین و پر طرفدار ترین نوع از صندلی های اداری نمونه کارشناسی آن ها می باشد. ویژگی های این صندلی به گونه ای هست که می تواند از وارد شدن فشار های اضافی در ناحیه گردن، کمر و پا ها جلوگیری کند و در نتیجه به سلامت افراد کمک کند. این نمونه از صندلی ها قابلیت تنظیم شدن و شخصی سازی دارند و به راحتی می توان آن ها را تغییر داد. مهم ترین نمونه از ویژگی صندلی کارشناسی به شرح زیر می باشند:    

ویژگی های صندلی کارشناسی

ویژگی های صندلی کارشناسی

 1. پشتی صندلی ها باید قابلیت تنظیم شدن داشته باشند.
 2. آرنج فرد بر روی صندلی باید به شکل ۸ از شانه ها قرار بگیرد.
 3. صندلی مورد نظر باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند.
 4. صندلی باید دسته داشته باشد تا از فشار اضافی بر روی شانه و گردن جلوگیری شود.
 5. پای ها باید چرخ دار باشند تا کارمند بتواند راحت تر به بخش های مختلف اتاق دسترسی داشته باشد
 6. این محصولات باید کاملا ارگونومیک باشند.
 7. بخش تکیه گاه صندلی باید قابل تنظیم باشند تا کارمندان احساس راحتی بیش تری داشته باشند.

ارگونومیک بودن صندلی کارشناسی

یکی از برترین ویژگی های صندلی کارشناسی، این است که کاملا ارگونومیک باشند. منظور از این ویژگی آن است که اکثر بخش های صندلی قابلیت تنظیم شدن داشته باشند و فرد بتواند بر اساس قد، وزن و نحوه نشستن خود آن را تنظیم کنند. این نمونه از صندلی ها دارای تکیه گاه بسیار مناسبی هستند و کاملا گودی کمر را پر می کنند.

همین امر سبب می شود تا از وارد شدن هر گونه فشار اضافی بر مهره های ستون فقرات جلوگیری شود. این قسمت کاملا قابلیت تنظیم شدن دارد و می توان زاویه آن را با قسمت نشیمنگاه تغییر داد.  همچنین ارتفاع صندلی را می توان به گونه ای تغییر داد که زانو ها در حالت مناسبی قرار داده شوند و جریان خود در این قسمت به طور کامل انجام گیرد.

از طرفی با تنظیم کردن ارتفاع بر اساس قد فرد، کف پا ها در استاندارد ترین حالت ممکن بر روی زمین قرار می گیرند. فوم و پارچه به کار رفته در این نوع صندلی ها نیز کاملا با کیفیت و استاندارد هستند واز عرق کردن فرد جلوگیری می کنند.

مزایای استفاده از صندلی کارشناسی

مزایای استفاده از صندلی کارشناسی

مزایای استفاده از صندلی کارشناسی

صندلی های کارشناسی یکی از بهترین نمونه از صندلی های مورد استفاده در مراکز اداری می باشد. ویژگی های صندلی کارشناسی به گونه ای است که می تواند راحتی و آرامش بیش تری را برای افراد فراهم کند. استفاده از این نوع صندلی ها می تواند مزایای زیادی برای افراد به همراه داشته باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • احساس راحتی بیش تر
 • از درد در ناحیه گردن و کمر شما جلوگیری می کند.
 • از بروز آسیب در ناحیه زانو ها جلوگیری می کند.
 • احساس خستگی کم تر
 • تمرکز بیش تر افراد
 • افزایش کارآیی کارمندان

نکات مهم هنگام خرید صندلی کارشناسی

با شناخت ویژگی های صندلی کارشناسی راحت تر می توانید برای خرید این محصول اقدام کنید. در هنگام خرید ابتدا به برند سازنده آن توجه داشته باشید و مطمئن باشید که محصول انتخابی شما توسط یک برند معتبر و شناخته شده تولید شده باشد. همچنین دقت کنید که کالای مورد نظر توسط برند اصلی ساخته شده باشد و هرگز نمونه های تقلبی و بی کیفیت را انتخاب نکنید. علاوه بر همه این ها بهتر است که در زمان خرید به جنس و رنگ پارچه به کار رفته در صندلی ها توجه کنید و نمونه هایی با کیفیت و چرک تاب انتخاب کنید.

نکات مهم هنگام خرید صندلی کارشناسی

نکات مهم هنگام خرید صندلی کارشناسی

پس از آن که متوجه شد محصول انتخابی شما کاملا ارگونومیک و استاندارد است، نسبت به خرید صندلی اقدام کنید. برای خرید می توانید از سایت های فروشگاهی نیز استفاده کنید. این سایت ها شرایطی فراهم می کنند که فرد بتواند بدون نیاز مراجعه حضوری و در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشته باشند، برای خرید اقدام کند.

کلام آخر

امروزه پژوهشگران در تلاش هستند تا صندلی هایی راحت و بسیار با کیفیت تهیه کنند تا کارمندان اداره کم تر احساس خستگی کنند و در نتیجه تمرکز بالاتری داشته باشند. امروزه نمونه هایی بسیار استاندارد و ارگونومیک از این صندلی ها تهیه شده اند که قابلیت تنظیم شدن دارند و می توانند به نشستن افراد در شرایط استاندارد کمک کنند. ویژگی های صندلی کارشناسی به گونه ای است که از فشار اضافی بر قسمت های مختلف بدن فرد جلوگیری کرده و شرایطی فراهم می کند تا فرد بتواند ساعت ها بر روی صندلی بنشیند و خسته نشود.

سوالات متداول برای ویژگی های صندلی کارشناسی 

 1. استفاده از صندلی کارشناسی چه مزیت هایی برای افراد دارد؟
  استفاده از این نوع صندلی ها می تواند سلامت فرد را تضمین کند و از بروز فشار های اضافی بر قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند. فرد با کمک این صندلی ها می توانند احساس راحتی بیش تری داشته باشند و کم تر خسته می شوند.
 2. صندلی کارشناسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
  این نوع صندلی ها باید دارای پایه هایی قابل تنظیم باشند و در زیر پایه ها چرخ داشته باشد. همچنین قسمت تکیه گاه قابل تنظیم شدن باشد و دسته ها به گونه ای قرار گفته باشند که آرنج نسبت به شانه ها به شکل عدد ۸ قرار بگیرد.
 3. در هنگام خرید صندلی کارشناسی به چه نکاتی باید توجه کنید؟
  در هنگام خرید باید به برند سازنده، میزان اصالت کالا و همچنین کیفیت مواد اولیه به کار رفته در آن ها توجه کنید و یک محصول مناسب و مرغوب خریداری نمایید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *