صندلی اداری

صندلی اداری شما باید با ظاهر و موقعیت شرکت شما همخوانی داشته باشد، صندلی هایی که در محیط هایی رسمی مورد استفاده قرار میگیرند که در این محیط ها، خدماتی به مشتریان ارائه می شود را صندلی های اداری می نامند. همه ما روزانه به فراخور مکانی که در آن قرار داریم، لباس متفاوتی را انتخاب میکنیم که بیشترین کارائی و راحتی را برای ما به ارمغان می آورد. برای مثال هنگامی که در خانه هستیم از لباس راحت تری استفاده میکنیم. در میهمانی ها لباس های شیک و چشم نواز بر تن میکنیم و در محیط کار نیز به نسبت شغل و سازمانی که در آن فعالیت میکنیم، یونیفورم یا لباس مخصوص به آن محیط را می پوشیم. انتخاب تجهیزات اداری نیز به همین صورت است.

تجهیزات  و یا مبلمان اداری نیز باید متناسب با فعالیت سازمان مربوطه انتخاب شود که متفاوت با تجهیزاتی است که در سایر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال صندلی هایی که در خانه برای پذیرایی از میهمان مورد استفاده قرار میگیرد با صندلی هایی که در دانشگاه یا رستوران ها و شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت است. صندلی اداری در طیف وسیعی از مشاغل و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه تعدادی از مهمترین انواع صندلی اداری را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • صندلی مدیریتی
  • صندلی کارشناسی
  • صندلی کارمندی
  • صندلی انتظار
  • صندلی کنفرانس
  • صندلی رستورانی
  • صندلی ویزیتوری

و…

1- صندلی مدیریتی

این صندلی ها معمولا در ابعاد بزرگ و با روکش چرم تولید می شوند. استاندارد مشخصی برای سایز اینگونه از صندلی ها وجود ندارد. دارای تنظیمات ارتفاع و تکیه گاه هستند و در زیر پایه های آنها چرخ هایی برای جابجایی آسانتر تعبیه شده است. این صندلی ها از بزرگی و زیبایی خاصی برخوردارند. به گونه ای که ابهت و جایگاه مدیران را در جلسات به خوبی به نمایش میگذارند.

2- صندلی کارشناسی

صندلی های کارشناسی نیز از لحاظ زیبایی و وقار دست کمی از صندلی های مدیریتی ندارند. این صندلی ها بسیار راحت و با تنظیمات زیاد برای راحتی بیشتر کاربران آنها طراحی شده است. تنظیمات این صندلی ها شامل تنظیم ارتفاع، دسته، تکیه گاه و… است و برای جابجایی راحت تر از چرخ در زیر پایه های آن استفاده شده است.

3-صندلی کارمندی

صندلی کارمندی نیز شکل ساده تری از صندلی های کارشناسی و مدیریتی است. به گونه ای که همانند آنها دارای چرخ برای جابجایی، دستگیره و پشتی است. با این تفاوت که مواد استفاده شده در آنها در مقایسه با صندلی های مدیریتی و کارشناسی مواد ارزانتری است اما از لحاظ راحتی در حد قابل قبول و خوبی است. استفاده از این صندلی ها به دلیل تعداد بیشتر کارمندان سازمانها نسبت به مدیران و کارشناسان، مقرون به صرفه تر است.

4- صندلی انتظار

در برخی از سازمان ها، به دلیل نوع خاص خدماتی که ارائه می دهند تعداد ارباب رجوع در آنها زیاد است. از جمله این موارد می توان به فرودگاه ها و بیمارستان ها اشاره نمود. برای استفاده بهتر از محیط و همچنین انتخابی مقرون به صرفه، صندلی های انتظار بهترین گزینه هستند. این صندلی ها در تعداد 4، 5 یا بیشتر در کنار هم و متصل به هم قرار میگیرند.

5- صندلی کنفرانسی

صندلی هایی هستند که در جلسات و همایش ها و کنفرانس های سازمانی مورد استفاده قرار میگیرند. راحتی این نوع صندلی ها در مقایسه با مدل های مدیریتی، کارشناسی و کارمندی کمتر است و دلیل آن هم زمان کوتاهی است که افراد قرار است در جلسات از آن استفاده کند. این صندلی ها هیچگونه تنظیماتی ندارند و پایه آنها به دو صورت سورتمه ای و چرخدار ارائه می شود.

6-صندلی رستورانی

صندلی هایی سبک، ساده با رنگ بندی و مدل های بسیار متنوع، راحتی در حمل و نقل و صرفه جویی در فضا تولید می شوند و برای استفاده در رستوران ها و سلف های دانشجویی بسیار مناسب هستند.

7-صندلی ویزیتوری

صندلی هایی بسیار راحت و قابل استفاده در مکان هایی که جابجایی بسیار کم است، مانند بخش پذیرش و صندوق بسیار مناسب است. این صندلی ها برای نشستن های طولانی است و اغلب پایه آنها ثابت است.