مقالات مبلمان و صندلی اداری
صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک چیست؟

برای اینکه بهتر و راحتر با صندلی اداری ارگونومیک آشنا شوید باید بگوییم با در نظر گرفتن این مسئله که شما ساعت های زیادی را باید در محیط کاری خود روی صندلی و پشت میز کارتان بنشینید بدون شک خسته خواهید شد.

در این شرایط اگر شما یک صندلی اداری نامناسب و بی کیفیت داشته باشید می تواند برای سلامت شما خطرساز باشد.

صندلی های ارگونومیک  با توجه به ویژگی افراد برای شرکت ها و سازمان های مختلف طراحی و ساخته می شوند و امکان تنظیمات دستی را هم برای شما به وجود می آورند.

در حقیقت، باید بگوییم مکانیسمی که در طراحی این مدل صندلی ها به کار گرفته شده است بسیار هوشمندانه می باشد و اصلا شما در طول مدت زمان کاری خود با نشستن روی این صندلی احساس خستگی و گرفتگی عضلات را نخواهید داشت.

در ادامه بیشتر درباره ویژگی های این مدل صندلی های اداری صحبت خواهیم کرد.

ویژگی‌های مربوط به صندلی اداری ارگونومیک

همانطور که بارها در مقالات مختلف هم اشاره کرده ایم صندلی های اداری، دارای انواع متعددی می باشند که هر یک از آن ها دارای ویژگی ها و مشخصات خاص و منحصر به فردی می باشند.

این مسئله درباره صندلی ارگونومیک اداری هم کاملا صدق می کند. صندلی های اداری از نوع ارگونومیک دارای ویژگی های زیادی می باشند که ما، در این بخش به چند مورد از اصلی ترین آن ها اشاره کرده ایم.

 • تنظیم عمق و پهنای نشیمنگاه
 • تنظیم ارتفاع صندلی
 • دسته صندلی کاملاً قابل تنظیم
 • پشتی مناسب
صندلی اداری ارگونومیک

ویژگی‌های مربوط به صندلی اداری ارگونومیک

تنظیم عمق و پهنای نشیمنگاه

اولین مورد از ویژگی های مربوط به صندلی های اداری از نوع ارگونومیک این است که آن ها قابلیت تنظیم عمق و پهنای بخش نشیمنگاه را برای شما به وجود آورده اند.

پس، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سلامت خود در محیط کار اهمیت زیادی می دهید و قصد خرید این مدل صندلی اداری را دارید باید به این ویژگی ها توجه داشته باشید.

به طور کلی ویژگی تنظیم عمق و پهنای نشیمنگاه در صندلی های ارگونومیک بدین خاطر است که پاهای شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند و شما زیاد احساس خستگی نکنید.

برای اینکه بتوانید عمق و پهنای نشیمنگاه صندلی مورد بررسی قرار دهید تا از این مسئله اطمینان بدست آورید فقط کافی است که به صندلی تکیه داده و راحتر کارهایتان را انجام دهید.

تنظیم ارتفاع صندلی از ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک

اما، ویژگی بعدی که می خواهیم درباره آن برایتان بگوییم، تنظیم کردن ارتفاع صندلی می باشد.

خوب، برخی از صندلی های اداری هستند که این قابلیت را ندارند و اکثر افراد از این مسئله رنج می برند. خوشبختانه درباره صندلی اداری ارگونومیک اصلا چنین مسئله ای وجود ندارد و شما به راحتی می توانید ارتفاع صندلیتان را تنظیم کنید.

فقط این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که ارتفاع درست برای صندلی های ارگونومیک بدین شکل است که بازوی شما در راستای میزکارتان قرار بگیرد.

دسته صندلی کاملاً قابل تنظیم

دسته صندلی از بخش های مهم صندلی اداری می باشد که اگر قابلیت تنظیم کردن نداشته باشد می تواند باعث رنجش شما شود.

البته این مسئله برای اغلب افراد چندان مسئله مهم و دارای اهمیتی نیست.

اما، با تمام این صحبت ها، صندلی های ارگونومیک این قابلیت را هم برای شما به وجود آورده اند که بتوانید دسته صندلی را نیز تنظیم کنید.

دسته این صندلی ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که از شانه های شما محافظت می کنند  و مانع از این می شوند که بازوهای شما جلوکشیده شوند.

پشتی مناسب

آخرین مورد از ویژگی های مربوط به صندلی اداری ارگونومیک، مسئله مربوط به پشتی این صندلی ها می باشد که به مراتب مناسبتر از سایر صندلی های اداری می باشد.

پشتی طراحی شده برای صندلی ارگونومیک اداری این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که تمام ناحیه کمر و ستون فقرات شما را پوشش دهد.

قطعا صندلی هایی که دارای این مکانیسم می باشند باعث می شوند که ستون فقرات شما در طول روز به خوبی محافظت شود.

مشخصات کلی صندلی ارگونومیک

حال که متوجه ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک شدید، بد نیست درباره مشخصات کلی آن هم اطلاعات داشته باشید تا بهتر و راحتر بتوانید برای خرید آن اقدام کنید.

یکی از مشخصات کلی این صندلی ها مربوط به کفه و پشتی صندلی می باشد. کفه و پشتی صندلی های ارگونومیک از جنس چوب با لايه ­هاي راش و صنوبر می باشند که مقاومت بسیار بالایی هم دارند

مشخصه بعدی دسته های صندلی است که از جنس فولاد ST37  می باشد که به عنوان حامل اصلی بار و پايه آلومينيومي دايکستی براق وکاملا صيقلی می باشند

رویه و زیری صندلی ها نیز از جنس پلی ارتان می باشد که بسیار نرم هستند

جک استفاده شده برای صندلی های ارگونومیک 8 سانتیمتر می باشند که به راحتی می توانی آن را نسبت به ارتفاع تغییر داد

پایه های صندلی از جنس فولاد و پوشش نیکل کروم می باشد و ضخامت آن ها حدود 12 ميکرون است.

انواع صندلی ارگونومیک

مشخصات کلی صندلی ارگونومیک

در نهایت اینکه

تیم گلدسیت سعی کرده است تا امروز و در این مقاله شما را با یکی دیگر از بهترین مدل های صندلی اداری یعنی صندلی اداری ارگونومیک آشنا کرده و برایتان از ویژگی ها و مشخصات کلی این صندلی صحبت کند.

موارد و مطالب عنوان شده به شما کمک خواهند کرد تا بهتر و راحتر بتوانید مناسبترین صندلی را برای محیط کار خود انتخاب و خریداری کنید.

مشاوران ما نیز از طریق سایت goldsit.ir شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به صندلی اداری ارگونومیک

 1. چرا باید صندلی اداری ارگونومیک بخریم؟
  یکی از مهمترین دلایلی که چرا باید یک صندلی اداری ارگونومیک داشته باشید، مزایای سلامتی است که با استفاده منظم از آن به دست می آید. صندلی های ارگونومیک می توانند به کاهش کمردرد، حمایت از ستون فقرات، نگه داشتن مفاصل در وضعیت خنثی و کاهش دردهای گردن و شانه کمک کنند.
 2. آیا صندلی های ارگونومیک به کمر آسیب می زند؟
  صندلی‌های ارگونومیک می‌توانند این امکان را فراهم آورند که شما بتوانید حالت نشستن خود را مناسب شانه‌ها، باسن و ستون فقرات تنظیم کنید، که این کار به بهبود کمر درد شما کمک می کند همچنین باعث کاهش فشار غیرعادی بدن می شود و از موقعیت های مضر مانند خمیدگی و سر به جلو جلوگیری می کند.
 3. چه نوع صندلی برای کمردرد مناسب است؟
  بهترین صندلی های اداری برای کمردرد، صندلی های ارگونومیک با پشتیبان داخلی کمر هستند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *