مقالات مبلمان و صندلی اداری
صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی

صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی

برترین صندلی اداری ارگونومیک

صندلی های ارگونومیک در مقایسه با دیگر صندلی ها از قابلیت هایی برخوردارند که بسیاری از افراد با توجه به کاری که دارند آن را انتخاب و خریداری می کنند. یکی از مشاغلی که از این نوع صندلی ها استفاده می کند، خیاطی است. خیاطان باید مناسب ترین صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی را انتخاب کنند. در کل صندلی ارگونومیک اداری به گونه ای طراحی شده اند که برای بدن وضعیت های بهتری را فراهم می کنند و اندام های مختلف بدن را در هر موقعیتی حمایت می کنند و اجازه نمی دهد که برای بدن مشکلی به وجود بیاید. همچنین راندمان کاری افراد را بالا میبرد.

راهنمای خرید صندلی ارگونومیک چرخ خیاطی

افرادی که در حوزه کاری خیاطی مشغول کار هستند باید بدانند که صندلی را انتخاب کنند که برای نشستن های طولانی مدت آن مشکلی را به وجود نیاورد. اگر صندلی کاری شما ارگونومیک و طبق استاندارد های دنیا ساخته نشده باشد ممکن است مشکلاتی را در آینده برای شما به همراه داشته باشد و شما دچار کمر درد و گردن درد شوید. با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما بگوییم که در زمان خرید صندلی ارگونومیک به چه نکاتی باید توجه داشته باشید. چراکه همانند صندلی اداری، در هر حوزه ای از مشاغل نشستنی باید حتما به صندلی خود توجه داشته باشید. در صورتی که از صندلی ارگونومیک و یا مناسبی استفاده نکنید، سلامتی خود را بسیار در معرض خطر قرار خواهید داد.

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی چرخ خیاطی

در زمان استفاده از صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی باید حواستان باشد که بتوانید ارتفاع آن را متناسب با قد خود تنظیم کنید. توجه داشته باشید وضعیت بدن شما باید به گونه ای باشد که در زمان نشستن به صورت افقی ران های شما از کف زمین قرار بگیرد. در زمان خرید باید صندلی را انتخاب کنید که در آن از اهرم تنظیم پنوماتیک استفاده شده باشد و شما به راحتی بتوانید صندلی ارگونومیک را به سمت پایین یا بالا هدایت کنید.

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی خیاطی

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی خیاطی

امکان تنظیم پشتی صندلی ارگونومیک

هنگامی که می خواهید از صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی استفاده کنید. باید از صندلی استفاده کنید که بتوانید به راحتی و مطابق با کمر خودتان پشتی آن را تنظیم کنید. به این صورت که کمر شما باید حالت قائمه داشته باشد و وضعیت کمر در حالت مناسبی قرار بگیرد. ممکن است پشتی صندلی متصل به آن باشد و در این زمان شما می توانید به سمت عقب یا جلو آنرا هدایت کنید. شما باید به مکانیزمی که در پست آن تعبیه شده است دقت داشته باشید که قسمت عقب به صورت ناگهانی عقب خم نشود. توجه داشته باشید که اگر پشتی از صندلی ارگونومیک جدا بود. باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد و همچنین بتوانید به صورت دلخواه زاویه آن را تنظیم کنید.

بررسی عرض و عمق صندلی میز چرخ خیاطی

در زمان خرید صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی باید دقت داشته باشید که این نوع از صندلی ها باید به صورت گسترده باشند و عمق کافی را داشته باشند و شما بتوانید به راحتی بر روی آن بنشینید. اگر قد شما بلند است باید صندلی را انتخاب کنید که عمق بیشتری را داشته باشد. در کل باید صندلی را به گونه ای انتخاب کنید که در تمام جهت ها قابلیت چرخیدن داشته باشد و راحتی را برای افراد در تمام جهت ها به وجود بیاورد و فضای موجود کم نباشد.

ابعاد استاندارد میز چرخ خیاطی

ابعاد مناسب برای میز خیاطی

خرید صندلی دسته دار ارگونومیک

مورد دیگری که در زمان خرید صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی باید به آن دقت کنید این است که این نوع از صندلی ها باید دسته دار باشند تا از شانه و گردن افراد فشار را بر دارند  و برای این کار باید آرنج را روی آن قرار دهید. دسته ای صندلی باید قابلیت تنظیم شدن داشته باشد زیرا بتوانید آن را به صورتی قرار دهید که اجازه دهد شم به شک راحتی بازو های خود را بر روی آن قرار دهید. توجه داشته باشید که احتمال شل شدن در آن تا حد کافی وجود داشته باشد.

ویژگی های مهم صندلی ارگونومیک

در زمان انتخاب و خرید صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی باید ویژگی های آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. بهترین نوع را را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه برای شما این ویژگی ها را شرح می دهیم.

  1. زاویه پشتی صندلی های ارگونومیک باید بدن شما از ناحیه گردن و کمر و شانه ها در موقعیت مناسبی قرار دهد.
  2. صندلی ارگونومیک شما باید حد کافی بزرگ باشد. بدن شما به راحتی و به طور راحت بر روی آن قرار بگیرد.
  3. توجه داشته باشید که صندلی باید راحتی را به افراد منتقل کنند نه این که برای آن ها مشکلاتی را همراه داشته باشد.
  4. صندلی های ارگونومیک باید به گونه ای باشند که ناحیه کمر افراد را به طور کامل پوشش دهد و سلامت آن ناحیه را تنظیم کند.
  5. همچنین صندلی های ارگونومیک میز چرخ خیاطی باید چرخدار باشند تا جابه جایی را برای شما راحت تر کند ولی این نوع از چرخ ها باید کیفیت بالایی داشته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم برای شما در مورد صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی تمام موارد و نکات را به طور کامل شرح دهیم و بگوییم ک این نوع از صندلی ها برای همه مشاغل از جمله شغل خیاطی نیز کاربرد هایی دارد ولی باید با ویژگی ها و قابلیت های آن آشنا شوید تا بتوانی بهترین آن را انتخاب و خریداری کنید.

سوالات متداول صندلی ارگونومیک برای میز چرخ خیاطی

شیب نشیمنگاه صندلی به چه صورت باید باشد؟

به طور کلی باید بدانید که صندلی ها باید نشیمنگاه صافی داشته باشند و یا این که به سمت جلو کمی متمایل باشد. لگن را در موقعیت مناسب قرار دهد. صندلی ارگونومیک قابلیت تنظیم شیب نشیمنگاه را دارا می باشد و از بروز مشکلات تا حد زیادی جلوگیری می کند و لگن را در موقعیت مناسبی قرار می دهد.

پایه های چرخان صندلی ارگونومیک چه ویژگی هایی دارد؟

در زمان نشستن امکان همزمان چرخیدن را فراهم می کند. این امکان و قابلیت برای شما وجود دارد که دسترسی راحتی را به تمام قسمت های مختلف میز داشته باشید و این نقاط در هر زمانی در دسترس شما است.

کیفیت مواد به کار رفته در آن به چه صورت است؟

همان طور که میدانید صندلی های ارگونومیک از با کیفیت ترین مواد ساخته شده است و از تعریق کمر در زمان نشستن جلوگیری می کند. در کل برای افزایش کیفیت صندلی های ارگونومیک از مخمل و چرم استفاده می کنند.

2.8/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *