مقالات مبلمان و صندلی اداری
کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری

کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری

صندلی اداری

از مهمترین بخش های مربوط به تجهیزات و مبلمان اداری، صندلی های اداری می باشند که دارای انواع مختلف با کاربردهای منحصر به فرد خود می باشند. این نوع از تجهیزات اداری را براساس نوع دکوراسیون محیط اداری خود باید تهیه و خریداری کنید. دقت داشته باشید که انتخاب و خرید یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک چقدر می تواند به سلامت جسمی شما کمک کند.
هر یک از صندلی های اداری که در بازار موجود می باشند کاربردهای خاصی دارند که در این مقاله به اختصار اشاره ای به کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری کرده ایم.

این مسئله مهم است که تجهیزات اداری که از آن ها استفاده می کنید باید با یکدیگر هماهنگی لازم را داشته باشند اما آنچه که نباید فراموش کنید این است که تجهیزات انتخابی شما علاوه بر زیبایی و جذابیتی که در محیط کاری شما به وجود می آورند برای سلامت جسمی شما خطر ساز نباشند.

در ادامه با ما همراه باشید.

انواع صندلی اداری

 • صندلی کارمندی
 • صندلی های مدیریتی
 • صندلی کامپیوتر
 • صندلی کنفرانسی
 • صندلی ارگونومیک

هر یک از صندلی های اداری که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم برای کاربردهای مختلفی طراحی شده اند و هر یک دارای رنگبندی و طراحی های متنوع زیادی می باشند.

در ادامه برایتان درباره کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری بیشتر صحبت کرده ایم.

صندلی اداری

انواع صندلی اداری

کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری

در پاراگراف های قبلی برایتان گفتیم که صندلی اداری چیست و شما را با انواع آن ها نیز آشنا کردیم.

حال در این بخش می خواهیم درباره کاربرد هر یک از این صندلی ها در مبلمان اداری صحبت کرده و کمی اطلاعات عمومی شما را در این مورد افزایش دهیم تا بهتر و راحتر بتوانید برای محیط ادرای خود مناسب ترین صندلی را برای بخش های مختلف تهیه و خریداری کنید.

کاربرد صندلی کارمندی اداری در مبلمان اداری

صندلی های اداری از نوع کارمندی از جمله شناخته شده ترین مدل صندلی های اداری می باشند که همه ما به خوبی با آن ها آشنا هستیم.

در محیط های اداری مختلف افراد زیادی هستند که باید زمان زیادی را پشت میز کاری خود و روی صندلی بنشینند تا به امور اداری بپردازند.

این افراد برای اینکه در طول ساعت کاری خود احساس خستگی زیادی نکنند نیاز به صندلی دارند که به گونه ای طراحی شده باشد که از میزان خستگی آن ها بکاهد.

صندلی های اداری کارمندی از نوع ارگونومیک و استاندارد بهترین و مناسبترین گزینه برای این افراد می باشد.

پیشنهاد و  توصیه ما به شما دوستان این است که برای خرید صندلی کارمندی به دنبال گزینه هایی باشید که پشتی و کفی ضخیمی دارند و ایمنی بدن شما را به خوبی حفظ می کنند.

کاربرد صندلی های مدیریتی

صندلی های مدیریتی از جمله صندلی های اداری در مبلمان اداری می باشند که بسیار محبوب بوده و طرفداران بسیار زیادی هم دارند.

این صندلی های اداری نسبت به صندلی کارمندی بلندتر و بزرگتر می باشند.

لازم به ذکر است که صندلی اداری مدیریتی از جمله گزینه هایی به شمار می روند که برای استفاده طولانی مدت گزینه مناسبی هستند.

بنابراین با توجه به کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری باید به این مسئله توجه داشته باشید که این مدل صندلی اداری به مراتب قیمتی بیشتر از سایر صندلی های اداری دارد.

تنوع رنگبندی و طرح برای صندلی اداری مدیریتی همچون سایر صندلی ها بسیار زیاد می باشد و همین مورد باعث شده تا راحتر بتوانید صندلی مورد نیاز خود را خریداری کنید.

صندلی کارمندی

کاربرد صندلی کارمندی

کاربرد صندلی ادرای کامپیوتر

از دیگر موارد مربوط به کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری، صندلی های کامپیوتری می باشند که طراحی آن ها به گونه ای است که با میز کامپیوتر ارتباط عالی بتوانند برقرار کنند.

در این مدل از صندلی های اداری ارگونومیک استاندارد قرار دارد و استفاده از آن را برای شما راحتر کرده است.

این روزها در بیشتر دفاتر و شرکت ها از صندلی کامپیوتری بیشتر به جای صندلی های کارمندی استفاده می شود.

کاربرد صندلی کنفرانسی اداری در مبلمان اداری

همانطور که از نام این مدل صندلی های اداری مشخص است بیشتر برای اتاق هیئت مدیره و اتاق های جلسه و کنفرانس استفاده میشود.

سالن هایی که برای برگزاری کنفرانس ها طراحی می‌ شوند باید با استفاده از این صندلی‌ ها تجهیز شوند. تجهیزات و تنظیمات ارگونومیک و استاندارد در این صندلی ها کمتر به کار گرفته شده است زیرا که زمان کمتری از آن ها نسبت به سایر تجیهزات و مبلمان اداری استفاده میشود.

نشیمنگاه این صندلی ها بسیار راحت می باشد و این از مهمترین ویژگی های صندلی اداری کنفرانس می باشد.

کاربرد صندلی ارگونومیک

یکی از بهترین نمونه های صندلی اداری، صندلی های ارگونومیک می باشند. انتخاب این صندلی ها در حقیقت یک انتخاب هوشمندانه از جانب شما برای محیط کارتان می باشد.

صندلی های ارگونومیک اداری براساس استانداردهای مشخصی طراحی و تولید شده اند و برای آن دسته از افرادی که از ناحیه ستون فقرات و کمر دچار مشکل می باشند بهترین انتخاب است.

از مهمترین مزیت های مربوط به صندلی ارگونومیک این است که با نشستن طولانی مدت روی آن می توانید گردش خون خود را افزایش دهید.

قیمت صندلی های ارگونومی نسبت به سایر صندلی ها تا حدودی بیشتر است.

 صندلی ارگونومیک چیست؟

کاربرد صندلی ارگونومیک

در نهایت

در مقاله امروز سعی کرده ایم تا حد امکان درباره کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم که امیدواریم موفق بوده باشیم.

شما دوستان عزیز می توانید برای خرید با کیفیت ترین و بهترین مبلمان اداری از طریق سایت goldsit.ir با ما، در ارتباط باشید.

سوالات متداول کاربرد انواع صندلی اداری در مبلمان اداری

 1. صندلی اداری ارگونومیک خوب چه کاربردهایی دارد؟
  یک صندلی اداری ارگونومیک خوب، فشار مزمن کمر، لگن و ساق پا را که ناشی از نشستن برای مدت طولانی است، کاهش می دهد.
 2. مزایای صندلی های ارگونومیک چیست؟
  صندلی های ارگونومیک دارای یک تکیه گاه هستند که از انحنای طبیعی ستون فقرات شما پشتیبانی می کند.
 3. چرا استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک مهم است؟
  مبلمان ارگونومیک حرکات غیر ضروری و موقعیت های استراحت و کار نامناسب را از بین می برد. این کار باعث می شود محل کار بسیار کارآمدتر باشد. همچنین مبلمان ارگونومیک می تواند به افزایش، راحتی، بهره وری و رضایت شغلی کمک کند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *